EN

17.05.2022, 08:10 Wersja do druku

Wrocław. Na Dzień Dziecka 6. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci

W tym roku we Wrocławskim Teatrze Lalek Dzień Dziecka będzie wyjątkowo długi. Dlaczego? Od 28 maja do 1 czerwca podczas 6. Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci pokażemy 17 najciekawszych spektakli z kraju i z zagranicy, w Ogrodzie Staromiejskim odbędzie się 29 bezpłatnych warsztatów i 6 niebiletowanych przedstawień plenerowych. Miejsc szybko ubywa, więc nie czekajcie – wejdźcie na stronę 6. Przeglądu i zróbcie prezent dzieciom oraz sobie!

fot. mat. teatru

Kazio Sponge SHOW. REAKTYWACJA (16+)

Kazio Sponge wciela się po raz kolejny w samego siebie i prowadzi widzów jak po sznurku w zakamarki swojej jaźni. Nie przebierając w słowach, komentuje kondycję człowieka. Dorosłego człowieka. Rok z życia Polaków widziany oczami dziecka? Nie możecie tego przegapić.
28.05 | 18:30
01.06 | 19:00

fot. mat. teatru

JA, BAŁWAN (8+)

Teatr Animacji, Poznań
Zabawna i refleksyjna opowieść o nieoczekiwanej przyjaźni Marchewki i Bałwana, którzy mimo różnic zaczynają łapać nić porozumienia. Bohaterowie, a wraz z nimi i my, uczą się radości z życia i radzenia sobie z przemijaniem.
29.05 |

fot. mat. teatru

13 BAJEK Z KRÓLESTWA LAILONII (10+)
Teatr Lalki i Aktora, Wałbrzych
W tytułowej Lailonii życie rządzi się własną logiką: wyrośnięty na plecach garb może przejąć władzę nad człowiekiem. By zachować piękno twarzy, zamyka się ją w kuferku. Naleśniki są ludzkich rozmiarów, a ze wstydu można nawet zniknąć.
30.05 | 9:30

fot. mat. teatru

KLUK (8+)

Teatr Animacji, Poznań
Czarny kruk o mrocznym imieniu Kara Boska należy do znamienitego rodu kruków, które od pokoleń z dumą i wśród łez rozpaczy zwiastowały śmierć żywym istotom. Kara Boska jest młodym ambitnym adeptem sztuki zwiastowania, ale ma istotny problem, który utrudnia mu pracę: wadę wymowy!
1.06 | 10:00

fot. mat. teatru

ODMĘT (10+)

Fundacja Teatr Rzeczy, Warszawa
Impresja na temat „Przygód Sindbada Żeglarza” z „Baśni 1001 nocy” – tworzona na oczach widzów iluzja wiary w życie pozornie bezwartościowych przedmiotów; refleksja nad tym, że zgubić się – to odnaleźć właściwą drogę.
1.06 | 11:30Pełny program i bilety dostępne sa na www.przeglad.teatrlalek.wroclaw.pl


Spektakle to nie wszystko!
Po przedstawieniach dla starszych dzieci zapraszamy widzów na spotkania z twórcami i aktorami. Przygotowaliśmy także specjalne propozycje dla dzieci z Ukrainy: spektakle i warsztaty z wprowadzeniem lub z tłumaczeniem na język ukraiński. W programie Ogrodu Sztuk znalazły się ponadto warsztaty dostosowane do potrzeb osób g/Głuchych.

Rezerwacja miejsc i bilety:

Biuro Organizacji Widowni
poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30
T: 71 335 49 11 / 12 / 49
e-mail: [email protected]
Ceny biletów: N: 35 zł, U: 32 zł, G: 30 zł

Czekamy na Was na 6. Przeglądzie Nowego Teatru dla Dzieci!
Źródło:

Materiał nadesłany