EN

5.10.2020, 08:13 Wersja do druku

Wrocław. Magiel filmowy z Karoliną Gruszką

Inne aktualności

W październiku wróci, organizowany przez Dolnośląskie Centrum Filmowe, cykl „Magiel filmowy”. Gościem Łukasza Maciejewskiego będzie utalentowana polska aktorka, Karolina Gruszka, a pretekstem do spotkania będzie islandzki „Złotokap” Ragnara Bragasona.

O tym, jak jej się grało po islandzku i w dodatku komediową rolę, jak wyglądał plan zdjęciowy na wyspie i o wcześniejsze zawodowe przygody wypyta Łukasz Maciejewski, prywatnie przyjaciel aktorki.

Karolina Gruszka to Sańka z „Tlenu” Iwana Wyrypajewa, Ola z „Kochanków z Marony” w reżyserii Izabeli Cywińskiej (na podstawie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza), a także Maria Skłodowska-Curie we francuskim filmie wyreżyserowanym przez Marie Noëlle.

Bohater filmu „Złotokap”, Jonsdóttir żyje na osiedlu mieszkaniowym na przedmieściach Rejkjaviku, wśród imigrantów, którymi szczerze gardzi. Żeruje na państwowym systemie opieki, symulując niezliczoną ilość chorób.

– W swoim małym, prywatnym ogrodzie trzyma największą dumę i radość życia – nagradzane na konkursach ogrodniczych drzewko Laburnum (Złotokap). Jej codzienną towarzyszką jest sąsiadka Johanna, szara, dobrotliwa kobiecina pilnująca porządku we wspólnocie mieszkaniowej, której poczciwość Indiana bezceremonialnie wykorzystuje – czytamy w opisie filmu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wraca Magiel Filmowy. Na początek spotkanie ze znaną polską aktorką

Źródło:

www.tuwroclaw.com
Link do źródła

Autor:

mh

Data publikacji oryginału:

05.10.2020