EN
8.03.2022, 16:06 Wersja do druku

Wrocław. "Listy... i wszystkie lądy i wszystkie morza świata" z muzyką na żywo polsko-uraińskiego zespołu na Scenie na Świebodzkim

Teatr Polski zaprasza 10 i 11 marca na spektakl w reż. Bożeny Klimczak "Listy... i wszystkie lądy i wszystkie morza świata" na podstawie utworu "Nasz starszy brat" autorstwa Tadeusza Różewicza.

fot. mat. teatru

CZWARTEK, 10 MARCA 2022 r. o godz. 19.00
PIĄTEK, 11 MARCA 2022 r. godz. 19.00

 "Listy... i wszystkie lądy i wszystkie morza świata" w reż. Bożeny Klimczak to spektakl o miłości, tęsknocie, rozłące starszego brata Tadeusza Różewicza – Janusza podczas II wojny światowej.

Dzisiaj, w sytuacji wojny w Ukrainie, to co przeżywali ludzie ponad 80 lat temu staje się jakże aktualne i bliskie. Wszyscy jesteśmy poruszeni losem Ukraińców, którzy muszą uciekać ze swojej ojczyzny niejednokrotnie zostawiając tam bliskich i cały dorobek życia.

W spektaklu na żywo występuje polsko-ukraińska grupa DAGADANA, która znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą muzyki tradycyjnej, jazzu czy elektroniki.
Podczas częstych występów zagranicznych, przekracza granice pomiędzy narodami, pomiędzy sceną, a publiką, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi.

DAGADANA pozostaje jednocześnie ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej.

szczegóły teatrpolski.wroc.pl
bilety można kupić w kasach Teatru oraz online przez naszą stronę teatrpolski.wroc.pl

Do zobaczenia w Teatrze
teatrpolski.wroc.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne