EN

12.11.2020, 14:40 Wersja do druku

Wrocław. Korzystaj z internetowych zasobów Instytutu Grotowskiego

W czasie kulturalnego lockdownu Instytut Grotowskiego zachęca do do zapoznania się z treściami regularnie publikowanymi w swoich mediach społecznościowych oraz na stronach i wortalach internetowych. Znajdują się na nich premiery spektakli, zapisy wykładów, rozmowy, wywiady, zwiastuny, dokumenty filmowe, a także materiały źródłowe z Archiwum Instytutu. W programie miesięcznym zaplanowane są wydarzenia online.

Instytut Grotowskiego działa prężnie w mediach społecznościowych. Na kanale na YouTubie publikowane są materiały wideo prezentujące interdyscyplinarną działalność Instytutu. Tu szukajcie m.in. rejestracji wykładów, premier spektakli, wypowiedzi twórców, fragmentów przedstawień, impresji filmowych. Prężnie rozwijają się także profile „Teatru na faktach” na Facebooku i YouTubie poświęcone teatrowi dokumentalnemu aktywnie tworzonemu w instytucji od 2018 roku. Na oficjalnym profilu Instytutu Grotowskiego na Facebooku publikowane są zapowiedzi spektakli, recenzje premier, informacje o naborach na warsztaty, treningi i laboratoria oraz niezliczone galerie zdjęć. Tu można znaleźć informacje o nowościach wydawniczych i wydarzeniach partnerskich. Śledzący profil Instytutu na Instagramie dowiedzą się, co dzieje się za kulisami tworzonych wydarzeń: jak wygląda praca aktorów na scenie, próby medialne i obowiązki poszczególnych działów.

Już od dziewięciu lat działa grotowski.net – obszerny wortal wiedzy o Jerzym Grotowskim i Teatrze Laboratorium oraz cyfrowe Archiwum Ośrodka i Instytutu Grotowskiego, którego zasoby można przeglądać w trzech czytelnych sekcjach: Encyklopedia, Mediateka i Narzędziownia. Na grotowski.net publikowane jest również bezpłatne, internetowe czasopismo naukowe „Performer”. Jubileuszowy, 20. numer „Performera” dostępny będzie na portalu już w grudniu 2020. Instytut Grotowskiego od 2007 roku jest także wydawcą Gazety Teatralnej „Didaskalia”. Dwumiesięcznik od tego roku jest w całości publikowany w sieci w wolnym dostępie. Warto także wejść na platformę TeatrZAR.net, gdzie od lipca 2020 Teatr ZAR opublikował programy w ramach cykli zatytułowanych „Źródła”, „Konteksty” oraz „Lekcje”. Udostępniane zostały także unikatowe materiały źródłowe. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Śledź Instytut Grotowskiego w mediach społecznościowych!

Kanał YouTube/Instytut Grotowskiego (https://bit.ly/2U6xuzn)

Kanał YouTube/Teatr na faktach (https://bit.ly/3k9Uvf7)

Profil Facebook/Instytut Grotowskiego (https://bit.ly/2Iahlqj)

Profil Instagram/Instytut Grotowskiego (https://bit.ly/2Ilye0C)

Korzystaj z zasobów, czytaj, oglądaj!

https://grotowski-institute.art.pl/

https://grotowski.net/

„Performer” (https://bit.ly/3l9NwnQ)

„Didaskalia” (https://didaskalia.pl/pl)

http://www.teatrzar.net/

Szczegóły na: https://grotowski-institute.art.pl/dolacz-nas-online/

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne