EN

6.10.2020, 09:02 Wersja do druku

Wrocław. Koronawirus znów uderza w kulturę

Inne aktualności

Z powodu koronawirusa teatr Capitol odwołuje Przegląd Piosenki Aktorskiej i weekendowe pokazy spektaklu "Lazarus". Z kolei w Hali Stulecia nie wystąpi Katie Melua - pisze Rafał Zialiński w Gazecie Wyborczej - Wrocław.

Jesienna edycja PPA miała się odbyć w dniach 9-15 października. W jej programie znalazły się Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki z Koncertem Finałowym. W tej drugiej części wystąpić miał Ralph Kaminski z recitalem, na który składają się piosenki Kory Jackowskiej. Zaplanowano też Nurt Off, w którym mieliśmy zobaczyć siedem spektakli.

Koronawirus: odwołane spektakle i PPA

"Jest nam niezmiernie przykro, że musimy zamieścić taki komunikat, bardzo przepraszamy, licząc jednocześnie na zrozumienie w tej trudnej sytuacji. Z bólem serca, ale i w poczuciu odpowiedzialności za widzów i zespół, zmuszeni jesteśmy odwołać spektakle “Lazarusa” w dniach 7-11 października. Przenosimy też zaplanowane na 9-15 października wydarzenia Przeglądu Piosenki Aktorskiej - odbędą się w marcu 2021" - taki komunikat zamieścił w mediach społecznościowych teatr Capitol, organizatorzy Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Zmiany w repertuarze spowodowane są wykryciem koronawirusa u osób z teatru. Wśród nich jest m.in. dyrektor placówki Konrad Imiela, który występuje w słynnym musicalu wyreżyserowanym w Capitolu przez Jana Klatę. Na kilka dni przed premierą Imiela zastąpił w roli Valentine'a Cezarego Studniaka, który miał problemy zdrowotne.

Obecnie w Capitolu zdiagnozowane są trzy osoby, pracownik administracji i Konrad Imiela oraz pracownik z zespołu technicznego. Reszta czeka na wyniki testów, które były robione w poniedziałek, 3 października.

Capitol poinformował też, że w najszybszym możliwym terminie powiadomi widzów o nowych datach “Lazarusa”. Jednak bilety na spektakle i na PPA tracą ważność, informacje o zwrotach dostępne są na stronie teatru.
Koronawirus: nie przyjedzie Katie Melua

Odwołany został też koncert Katie Meluy, który miał się odbyć 9 października w Hali Stulecia. Powodem odwołania koncertów jest rozwój sytuacji epidemiologicznej i ostatnie komunikaty: "1 października 2020 władze Wielkiej Brytanii umieściły Polskę na liście krajów, z których podróżujące osoby muszą poddać się obowiązkowej kwarantannie" - piszą organizatorzy wydarzenia.

"Bezpieczeństwo fanów, osób pracujących przy koncertach oraz samych artystów jest dla nas najważniejsze. Odwołanie koncertów było trudną, ale jedyną w obecnej sytuacji epidemiologicznej możliwą do podjęcia decyzją. Podjęliśmy ją wspólnie z artystką i jej managementem. Mamy nadzieję na spotkanie z artystką w przyszłym sezonie koncertowym, gdy sytuacja w Polsce i za granicą wróci do normy" - możemy przeczytać w komunikacie.

Zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia. W celu zwrotu organizatorzy proszą o kontakt z dystrybutorem, u którego nabyto bilety. Zwroty odbywać się będą zgodnie z zasadami ustalonymi przez serwisy biletowe. Zgodnie z postanowieniami tarczy antykryzysowej czas procesowania zwrotów może się wydłużyć do 180 dni, licząc od momentu rozwiązania umowy.

Tytuł oryginalny

Koronawirus znów uderza w kulturę. Odwołane PPA, spektakle i koncert gwiazdy

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Rafał Zieliński

Data publikacji oryginału:

06.10.2020

Wątki tematyczne