Inne aktualności
- Warszawa. Min. Gliński składa życzenia Janowi Englertowi z okazji jubileuszu 45-lecia pracy reżyserskiej 27.01.2023 17:04
- Warszawa. Sceniczna premiera „Klaunady” Teatru Sztuka Ciała 27.01.2023 15:27
- Białystok. „Shirley Valentine” w sobotę w Nie Teatrze 27.01.2023 14:59
- Lublin. Luty z teatrem w CK 27.01.2023 14:54
- Opole. W drugi weekend lutego premiera „Kotki na gorącym blaszanym dachu" w Teatrze Kochanowskiego 27.01.2023 12:27
-
Warszawa. Teatr, który nikogo nie wyklucza. Premiera w Centrum Sztuki Włączającej 27.01.2023 12:08
- Katowice. Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum gra z WOŚP 27.01.2023 11:59
- Łódź. Mikołaj Chroboczek z nagrodą aktorską VIII Konkursu „Klasyka Żywa” 27.01.2023 11:53
- Świętokrzyskie. Uczniowie ze Staszowa docenieni przez znanych aktorów. Tworzą szkolny teatr 27.01.2023 11:52
- Gdańsk. Podążaj tropem zwierząt w Teatrze Szekspirowskim. „KoczkodanSe" z Poznania na koniec ferii 27.01.2023 11:28
- Warszawa. „Ode à la nuit” – Sinfonia Varsovia na festiwalu w Kraju Loary 27.01.2023 11:22
- Sosnowiec. Multimedialna sala Władysława Szpilmana ma zostać otwarta w 80. rocznicę wybuchu powstania w warszawskim getcie 27.01.2023 11:21
- Poznań. Dyrektor Maciej Nowak ma dość Poznania? Chciał się ewakuować do prestiżowego teatru w Warszawie 27.01.2023 11:01
- Kielce. Bezpieczne ferie z Teatrem Kubuś 27.01.2023 10:48
Z powodu koronawirusa teatr Capitol odwołuje Przegląd Piosenki Aktorskiej i weekendowe pokazy spektaklu "Lazarus". Z kolei w Hali Stulecia nie wystąpi Katie Melua - pisze Rafał Zialiński w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
Jesienna edycja PPA miała się odbyć w dniach 9-15 października. W jej programie znalazły się Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki z Koncertem Finałowym. W tej drugiej części wystąpić miał Ralph Kaminski z recitalem, na który składają się piosenki Kory Jackowskiej. Zaplanowano też Nurt Off, w którym mieliśmy zobaczyć siedem spektakli.
Koronawirus: odwołane spektakle i PPA
"Jest nam niezmiernie przykro, że musimy zamieścić taki komunikat, bardzo przepraszamy, licząc jednocześnie na zrozumienie w tej trudnej sytuacji. Z bólem serca, ale i w poczuciu odpowiedzialności za widzów i zespół, zmuszeni jesteśmy odwołać spektakle “Lazarusa” w dniach 7-11 października. Przenosimy też zaplanowane na 9-15 października wydarzenia Przeglądu Piosenki Aktorskiej - odbędą się w marcu 2021" - taki komunikat zamieścił w mediach społecznościowych teatr Capitol, organizatorzy Przeglądu Piosenki Aktorskiej.
Zmiany w repertuarze spowodowane są wykryciem koronawirusa u osób z teatru. Wśród nich jest m.in. dyrektor placówki Konrad Imiela, który występuje w słynnym musicalu wyreżyserowanym w Capitolu przez Jana Klatę. Na kilka dni przed premierą Imiela zastąpił w roli Valentine'a Cezarego Studniaka, który miał problemy zdrowotne.
Obecnie w Capitolu zdiagnozowane są trzy osoby, pracownik administracji i Konrad Imiela oraz pracownik z zespołu technicznego. Reszta czeka na wyniki testów, które były robione w poniedziałek, 3 października.
Capitol poinformował też, że w najszybszym możliwym terminie powiadomi widzów o nowych datach “Lazarusa”. Jednak bilety na spektakle i na PPA tracą ważność, informacje o zwrotach dostępne są na stronie teatru.
Koronawirus: nie przyjedzie Katie Melua
Odwołany został też koncert Katie Meluy, który miał się odbyć 9 października w Hali Stulecia. Powodem odwołania koncertów jest rozwój sytuacji epidemiologicznej i ostatnie komunikaty: "1 października 2020 władze Wielkiej Brytanii umieściły Polskę na liście krajów, z których podróżujące osoby muszą poddać się obowiązkowej kwarantannie" - piszą organizatorzy wydarzenia.
"Bezpieczeństwo fanów, osób pracujących przy koncertach oraz samych artystów jest dla nas najważniejsze. Odwołanie koncertów było trudną, ale jedyną w obecnej sytuacji epidemiologicznej możliwą do podjęcia decyzją. Podjęliśmy ją wspólnie z artystką i jej managementem. Mamy nadzieję na spotkanie z artystką w przyszłym sezonie koncertowym, gdy sytuacja w Polsce i za granicą wróci do normy" - możemy przeczytać w komunikacie.
Zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia. W celu zwrotu organizatorzy proszą o kontakt z dystrybutorem, u którego nabyto bilety. Zwroty odbywać się będą zgodnie z zasadami ustalonymi przez serwisy biletowe. Zgodnie z postanowieniami tarczy antykryzysowej czas procesowania zwrotów może się wydłużyć do 180 dni, licząc od momentu rozwiązania umowy.