EN

30.11.2020, 10:25 Wersja do druku

Wrocław. Konferencja „Teatr – sztuka społeczna” online

5 grudnia 2020 o godz. 11:00 rozpocznie się konferencja online „Teatr – sztuka społeczna” poświęcona tworzeniu teatru z grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Na konferencję organizowaną przez Fundację Teatr Realistyczny złożą się panele dyskusyjne oraz pokaz pracy. Instytut Grotowskiego jest partnerem wydarzenia.

Iwona Konecka / mat. organizatora

Pomysłodawczynie i koordynatorki spotkania: Iwona Konecka i Katarzyna Pągowska pokazały, że niezależni twórcy i pedagodzy teatru, sięgając po teatr, przeciwstawiają się wykluczeniom społecznym i przejawom dyskryminacji. Zorganizowały dziewięciomiesięczny kurs „Teatr – sztuka społeczna”, w ramach którego eksperci i ekspertki z doświadczeniem w tym polu spotkali się z twórcami i pedagogami teatru. Uczestnicy kursu nie tylko otrzymali konkretne narzędzia do pracy, lecz także poznali jej realia z pierwszej ręki. Wypróbowali też nabyte umiejętności w praktyce.


Iwona Konecka / mat. organizatora

Konferencja będzie przestrzenią wymiany doświadczeń dla animatorów, pedagogów teatru oraz artystów zaangażowanych społecznie, których frapują następujące zagadnienia: 1) higiena pracy, 2) działania z przyjaciółmi, 3) różnice między procesem a efektem w sztukach społecznych oraz 4) sposoby na przekonanie do siebie instytucji i uczestników jeszcze przed rozpoczęciem działań. Tematy czterech paneli dyskusyjnych zaproponowali uczestnicy kursu, którzy jednocześnie będą moderować dyskusje. Zapisy na panele, które odbędą się na platformie Zoom, trwają do 3 grudnia 2020 na stronie: http://off-teatr.pl/teatr-sztuka-spoleczna-konferencja.

Konferencję zamknie pokaz pracy „Performatywna opowieść o teatrze społecznym”, przygotowany przez uczestników kursu, który będzie można obejrzeć na fanpejdżu Teatru Realistycznego na Facebooku.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Teatr Realistyczny. Partnerzy: Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Wrocławska Offensywa Teatralna, Zachodniopomorska Offensywa Teatralna, Portal off-teatr.pl. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej na: https://bit.ly/33nRjXY

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

30.11.2020

Wątki tematyczne