EN

30.06.2021, 13:38 Wersja do druku

Wrocław. "Kartoteka" w plenerze

Wrocławski Teatr Plenerowy przypomina, że są jeszcze dwie okazje do spotkania z plenerową wersją KARTOTEKI Tadeusza Różewicza zagraną we wrocławskich Parkach:

1. 4 lipca 2021 - Park Na Niskich Łąkach, dojazd od ul. Na Niskich Łąkach, lub od ul. Żabia Ścieżka. Spektakl godz. 18:00

2. 11 lipca 2021 - Park Tołpy, polana w okolicach kontenera ESK, wjazd od ul. Nowowiejskiej. Spektakl godz. 18:00.

Spektakl został znakomicie przyjęty przez Publiczność, pomimo tematu, który na pierwszy rzut oka nie konweniuje z teatrem ogródkowym. Jednak ciekawa forma przedstawienia, dynamiczne zmiany a przede wszystkim wierność założeniom Autora okazały się magnesem, który trzyma Widzów w napięciu. Tadeusz Różewicz w didaskaliach postulował: : "Wygląda to tak, jakby przez pokój Bohatera przechodziła ulica". My poszliśmy dalej i pokój Bohatera przenieśliśmy wprost na ulicę.

Spektakl trwa godzinę. Widownia zasiada na leżakach udostępnionych przez WCRS. Wstęp jest bezpłatny, bo wydarzenie sfinansował Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia. Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Uważamy, że to ciekawa propozycja dla wrocławian w okresie, gdy teatry instytucjonalne musiały ogłosić urlopy w swoich placówkach.

Występują: Aleksandra Dytko, Angelika Wójcik, Dariusz Maj, Robert Chmielewski, Michał Szwed, Marek Kocot.
Opracowanie tekstu i reżyseria: Marek Kocot

fot. mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany