EN
21.10.2021, 12:49 Wersja do druku

Wrocław. Grudzień w Capitolu: spektakle z audiodeskrypcją, napisami i językiem migowym

W piątkowe południe, 22 października,  Teatr Muzyczny Capitol rozpoczyna sprzedaż grudniowych i i styczniowych spektakli.

" Alicji", fot. Tobiasz Papuczys / mat. teatru

Przełom roku to przede wszystkim Sylwester: tym razem na gości Capitolu czeka „Gala Światowych Musicali” – najsłynniejsze broadwayowskie przeboje w wykonaniu artystek i artystów naszego teatru! W grudniu na Dużej Scenie Capitolu pojawią się także: „Alicja”, „Mock. Czarna burleska” i „Frankenstein”. Na Scenie Ciśnień kolejny odcinek z cyklu improwizacji „Mów coś, śpiewaj!”, będzie też okazja obejrzeć „Wesele” z wrocławskiej AST, spektakl dyplomowy w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

W styczniu, aż do połowy miesiąca, można będzie jeszcze oglądać „Galę Światowych Musicali”, wrócą też „Lazarus” i „Nasza mama czarodziejka”.

Zapraszamy do zakupów online na teatr-capitol.pl i do kasy (czynna w dni powszednie od 9 do 19, a w soboty i w niedziele, w które gramy, od 12 do 19).

Sprzedajemy 100% miejsc na widowni, w tym 75% jest powszechnie dostępne, a 25% przeznaczamy dla osób w pełni zaszczepionych.

Przypominamy, że posiadacze kart Nasz Wrocław mają u nas 20% zniżki.

Bilety na „Cesarza” w reż. Cezarego Studniaka, spektakl na motywach książki Ryszarda Kapuścińskiego, będą w sprzedaży w późniejszym terminie. Premierę spektaklu planujemy na 29 stycznia 2022.


Spektakle z audiodeskrypcją, napisami i językiem migowym

W grudniu zagramy dwa spektakle dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Pierwszym z nich jest „Alicja”, którą przedstawimy z audiodeskrypcją i językiem migowym 2 grudnia o 10.30. Spektakl Agnieszki Wolny-Hamkało i Martyny Majewskiej na motywach „Alicji w Krainie Czarów” opowiada o ciekawości, o poszukiwaniu i tworzeniu swojej własnej tożsamości, o dojrzewaniu, towarzyszącej mu dezorientacji i buncie, ale też o współczesnej rodzinie. Świat marzeń sennych Alicji na Dużej Scenie Capitolu jest magiczną zabawą, piękną, śmieszną, dziwną i nieustannie zaskakującą.

Drugi spektakl, „Mocka. Czarną burleskę” w reż. Konrada Imieli, pokażemy z audiodeskrypcją i napisami w języku polskim 9 grudnia o 19.00. To propozycja wyłącznie dla widzów dorosłych. Spektakl powstał na kanwie powieści Marka Krajewskiego o komisarzu Eberhardzie Mocku. Bohaterowi słynnej serii kryminałów towarzyszą na Dużej Scenie policjanci, bandyci, szaleńcy oraz Damy Ulicy – to one poprowadzą burleskowy show o władzy, zbrodni i namiętnościach w przedwojennym Wrocławiu.

Ważne informacje
Osoby zainteresowane zakupem biletów na spektakle z audiodeskrypcją (i chcące skorzystać ze sprzętu do audiodeskrypcji) prosimy o zgłoszenia najpóźniej na tydzień przed datą przedstawienia (na „Alicję” do 25 listopada 2021, na „Mocka” do 2 grudnia 2021), mailowo na adres kasa@teatr-capitol lub telefonicznie 71 789 04 51.

W dniu 9 grudnia na spektaklu „Mock. Czarna burleska” nie będzie napisów angielskich, tylko w języku polskim.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne