EN
20.04.2022, 12:31 Wersja do druku

Wrocław. Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich 2022 od piątku

Przegląd 14 monodramów z całej Polski zaczyna się 22 kwietnia. Spektakle oglądać będzie  jury w składzie: Ewelina Paszke-Lowitzsch, Błażej Peszek, Sambor Dudziński. Wstęp wolny.

fot. mat. organizatora

Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich od ponad dwudziestu lat łączy tych, którzy dopiero wchodzą w świat teatru z tymi, którzy już w nim zapracowali na własne miejsce.  Rok rocznie, dzięki znakomitym składom jury, przemyślanym programom warsztatowym, panelom dyskusyjnym oraz inspirującym spotkaniom z twórcami scenicznymi, uświadamiamy młodym ludziom, jak daleko może ich zaprowadzić prawdziwa pasja aktorska. FeTA to dla młodych talentów przestrzeń do samorozwoju oraz szansa, by zdobyć swoją pierwszą „aktorską statuetkę” i zostać laureatem Srebrnego Talentu.

22.04 / piątek/ 15.00/ sala teatralna

Warsztaty pracy aktorskiej z Błażejem Peszkiem dla zakwalifikowanych do drugiego etapu festiwalu.

23.04 / sobota / godz. 10.00 / sala teatralna

Przegląd 15 zakwalifikowanych do 2 etapu FeTA monodramów z całej Polski. Ocena pod okiem jury, które nie tylko ocenia, ale udziela też fachowych porad i konsultacji, w tym roku w składzie Ewelina Paszke, Błażej Peszek, Sambor Dudziński. Uroczyste wręczenie Srebrnego Talentu i bonu na 3000 zł.

Ewelina Paszke-Lowitzsch – aktorka, pedagog,  od pond 20 lat występuję nieprzerwanie we Wrocławskim Teatrze Współczesnym,  a także prowadzi zajęcia we wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych.

Sambor Dudziński – aktor, performer, muzyk, kompozytor, znany jako Wojownik Sztuki. Laureat Dyplomu Mistrzowskiego Kapituły Aleksandra Bardiniego, przyznanego mu w 2014 roku za całokształt dorobku artystycznego.

Błażej Peszek – aktor i reżyser teatralny, godzi obowiązki zawodowe w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, AST i Akademii Muzycznej  w Krakowie z pasjami reżyserskimi i filmowymi.

22.04 / piątek/ 18.30/ galeria CK Agora

Bezpieczna przestrzeń. Transgresje / fotografia teatralna Natalii Kabanow

Oprócz stałego przeglądu monodramów zapraszamy na wydarzenia towarzyszące, takie jak wernisaż wystawy Bezpieczna przestrzeń. Transgresje, której autorką jest Natalia Kabanow – graficzka i fotografka teatralna, zawodowo i prywatnie związana z Wrocławiem. Artystka w swojej najnowszej wystawie ukazuje artystyczną działalność polskich teatrów w ostatnich dwunastu latach. W swojej wieloletniej działalności miała okazję przyglądać się z bliska pracy wielu twórców, partycypować w momentach tworzenia dzieła teatralnego.

Teatr w jej fotografiach to miejsce prowokujące, ambitne, zapraszające do dialogu, do uczestnictwa, do namysłu. To artystyczny proces przekraczania i poszukiwania, pełen przeczuć i dotkliwych diagnoz. Bezpieczna przestrzeń  to miejsce intymne, ale pełne napięć. Tu przenikają się utopia z dystopią, bliskość z odrzuceniem, piękno z brzydotą.

Wernisażowi towarzyszyć będzie recital piosenki aktorskiej pn. Tylko do jutra w wykonaniu utalentowanej wokalistki Wiktorii Zełep.  Od najmłodszych lat szkoli swój warsztat w różnych miejscach, rozwijając umiejętności artystyczne pod okiem profesjonalistów. W jej sercu gra blues, ale odnajduje się w utworach różnych stylistycznie. Aktualnie jest studentką wokalistyki estradowej.

Źródło:

Materiał nadesłany