EN

21.06.2021, 13:27 Wersja do druku

Wrocław. Egzaminy wstępne na AMK od dziś

Dziś rozpoczynają się egzaminy wstępne do wrocławskiej Akademii Muzycznej.

Do egzaminów na studia stacjonarne (dzienne) na czterech wydziałach wrocławskiej Akademii Muzycznej przystąpi 582 zarejestrowanych kandydatów. Egzaminy wstępne przeprowadzane będą w trybie hybrydowym - jedynie Wydział Wokalny i Wydział Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej przeprowadzą egzaminy w siedzibie uczelni przed kilkuosobowymi komisjami. Na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii oraz na Wydziale Instrumentalnym, na który zdawać będzie 366 młodych instrumentalistów, egzaminy będą przeprowadzane w formie zdalnej, a kandydaci na studia wykonawcze oceniani będą na podstawie przesłanych nagrań.

Rok akademicki 2021/2022 przyniesie wiele nowości zarówno w działalności dydaktycznej, jak i w samej siedzibie wrocławskiej uczelni muzycznej. Ruszą nowe zakresy kształcenia na kierunku jazz i muzyka estradowa, w tym wokalistyka jazzowa, organy Hammonda oraz kompozycja i aranżacja jazzowa. W październiku do użytku oddane zostanie Centrum Obsługi Studentów i Doktorantów - zrewitalizowany kompleks pomieszczeń obejmujący m.in. gabinety dziekanów.

fot. mat. organizatora

Współpraca Akademii z Gminą Duszniki-Zdrój

W sobotę 19 czerwca JM Rektor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu prof. dr hab. Krystian Kiełb oraz Burmistrz Miasta Duszniki-Zdrój Piotr Lewandowski uroczyście podpisali umowę o współpracy kulturalnej pomiędzy wrocławską uczelnią muzyczną a Gminą Duszniki-Zdrój. Głównymi założeniami współpracy są propagowanie kultury i edukacji muzycznej, wspieranie procesu dydaktycznego oraz promocja młodych i utalentowanych artystów, którzy uzyskają możliwość regularnych występów przed dusznicką publicznością. Wspólne plany obejmują realizację bardzo różnych projektów artystycznych, m.in. koncertów, przedstawień operowych oraz kursów i warsztatów muzycznych z udziałem studentów, doktorantów i pedagogów AMKL na terenie miasta Duszniki-Zdrój. Dotychczas wrocławska AMKL współpracowała z Dusznikami przy organizacji takich kursów muzycznych, jak Międzynarodowy Kurs Pianistyczny czy Zimowy Kurs Wokalny, w którym rokrocznie uczestniczy ponad stu młodych wokalistów.
amuz.wroc.pl


Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

21.06.2021