EN

2.02.2022, 10:55 Wersja do druku

Wrocław. Droższe bilety do kin oraz teatrów?

Inne aktualności

Podwyżki cen prądu i inflacja odbijają się także na instytucjach kultury. Niektóre z nich zapłacą nawet o ponad połowę więcej niż w latach poprzednich. Jak wrocławskie kina, teatry i muzea reagują na większe rachunki? Pisze Rafał Zieliński w Gazecie Wyborczej - Wrocław.

Kultura w czasach pandemii nie ma łatwo: branża była kilkukrotnie zamykana, a obecnie musi działać w ramach obostrzeń zakładających m.in. mniejszą sprzedaż biletów. Rosnące ceny prądu i inflacja to kolejne zagrożenie dla kin, teatrów i muzeów - wszystkie badania wskazują na to, że Polacy w razie konieczności w pierwszej kolejności oszczędzają właśnie na kulturze rezygnując z wyjścia na spektakl czy wystawę.

Nowe cenniki

- Nowe cenniki biletów w naszych kinach obowiązują od piątku, 28 stycznia - mówi Jarosław Perduta, dyrektor wrocławskiego Dolnośląskie Centrum Filmowego. DCF jest też operatorem kin Lot w Jeleniej Górze, Piast w Legnicy, Wawel w Lubaniu, wałbrzyskiego Apolla i Pioniera z Żar.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Droższe bilety do kin oraz teatrów?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” nr 26

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne