EN

18.03.2022, 13:39 Wersja do druku

Wrocław. Czytanie performatywne w pantomimie na Dzień Teatru

27 marca Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza do swojej siedziby, by czytaniem performatywnym w reżyserii Piotra Soroki uczcić Międzynarodowy Dzień Teatru.

fot. mat. teatru

Piotr Soroka, reżyser czytania, zainspirował się reportażem Usługa czysto platoniczna. Jak z samotności robi się biznes Oktawii Kromer. Usługa czysto platoniczna to opowieść o samotności i sposobach radzenia sobie z nią we współczesnym świecie.

W pantomimicznym czytaniu performatywnym poznamy osoby, które za bliskość, czułość i przytulenie są gotowe zapłacić oraz tych, którzy te usługi oferują — od organizatorów szybkich randek, przez trenerów uwodzenia, po profesjonalistów przytulania.

Czy czas i pieniądze zainwestowane, by obniżyć poczucie samotności, przynoszą oczekiwane rezultaty? Czy wykupione minuty profesjonalnego kontaktu są w stanie zastąpić lub choć częściowo zredukować brak bliskości? Czy sami nie możemy okazać sobie czułości - zwłaszcza teraz?

Oktawia Kromer, Usługa czysto platoniczna. Jak z samotności robi się biznes. Czytanie performatywne.

Reżyseria: Piotr Soroka

Obsada: Paulina Jóźwin, Eloy Moreno Gallego, Jan Kochanowski, Sandra Kromer - Gorzelewska, Agnieszka Kulińska, Krzysztof Szczepańczyk

27 marca 2022, godz. 17:00, Wrocławski Teatr Pantomimy im. H. Tomaszewskiego, aleja Dębowa 16

Bilety na wydarzenie dostępne na stronie: www.bilety.pantomima.wroc.pl

Źródło:

Materiał nadesłany