EN

14.06.2021, 16:49 Wersja do druku

Wrocław. CK Agora zaprasza na OPEN AIR Theatre Festival

BLURB - one man show by Social Salto (Węgry)
19.06.2021 / sobota / godz. 16.00 i 19.00

Blurb to wielkomiejska klaunada z akrobacjami na światowym poziomie, w której widzowie krzyczą ze śmiechu.

Każda sytuacja z widzem to dla niego nowy początek. Dowcipny Węgier Imre Bernarth cieszy się z każdego spotkania z publicznością, jednocześnie lawinowo zarażając ją swoim pozytywnym stosunkiem do świata. W Social Salto za pomocą improwizacji, nieprawdopodobnych elementów akrobatycznych (na ulicy, bez żadnych zabezpieczeń) i bezpretensjonalnej interakcji porywa często przypadkowych ulicznych widzów do przyjaznej zabawy uzupełnionej sporą dawką śmiechu.

Blurb to wielkomiejska klaunada z akrobacjami na światowym poziomie, w której widzowie krzyczą ze śmiechu, gdy ochotnicy stają się współbohaterami one man show. Spektakle Imre są idealne dla widzów w każdym wieku, ich uniwersalność nie zna żadnych kulturowych barier.

reżyseria i wykonanie: Imre Bernath

"Exp(o)edice" / fot. mat. organizatora

EXP(O)EDICE - widowisko plenerowe Teatru V.O.S.A. (Czechy)
19.06.21 / sobota / godz. 21.30

Produkcja czeskiej grupy V.O.S.A. Akrobatyka, cyrkowe sztuczki, magii światła, monumentalne jeżdżące konstrukcje.

Exp(o)edice to najnowsza, autorska produkcja czeskiej grupy V.O.S.A zrzeszającej najróżniejszych artystów niezależnych. Każda prezentacja łączy ze sobą elementy współczesnego cyrku i ulicznej parady, każda jest niepowtarzalna i dostosowana do nieteatralnej przestrzeni, w której występują artyści.

Exp(o)edice jest widowiskowym i barwnym połączeniem różnych teatralnych języków: gimnastyki artystycznej, akrobatyki z szarfami, cyrkowych sztuczek, magii światła, pomysłowej charakteryzacji i interesujących kostiumów, a także monumentalności jeżdżących konstrukcji metalowych, czy ogromnych samonapędzających się kół. Czescy aktorzy i muzycy bez oporów wchodzą w tłum, tworząc spontaniczną interakcje z widownią.

reżyseria:
Jakub Vedral
producent:
Jakub Vedral
artyści:
Jiří Juráš,
Salvi Salvatore,
Jonáš Janků,
Nikol Šneiderová,
Václav Hanuš,
Kristína Spirulína
muzyka:
Alžběta Nováková
Marek Novák
konstrukcje, obiekty, budynek:
Adam Štumar
obiekty LED:
Michael Bartizal
światła:
Lukáš Benda

CARMEN FUNEBRE - spektakl plenerowy Teatru Biuro Podróży (Polska)
21.06.21 / niedziela / godz. 21.30

Od lat rozpoznawalny na mapie polskiego teatru alternatywnego i wielokrotnie nagradzany Teatr Biuro Podróży zaprezentuje się z Carmen Funebre spektaklem posiadającym ogromny ładunek emocjonalny.

Zbudowana nielinearnie pieśń żałobna inspirowana autentycznymi historiami z wojny bośniackiej i nasilającymi się konfliktami etnicznymi w Kotle Bałkańskim. Twórcy widowiska ograniczyli do minimum słowa w spektaklu, operując przejmującą muzyką, pięknem symboli i efektownymi środkami wyrazu, tym samym budząc w widzach autentyczny lęk dotykający ich trzewi. Zamaskowani szczudlarze, brutalni oprawcy strzelający z biczów, ogromna, falująca na wietrze postać śmierci, trawione przez ogień krzyże, czy dusze ludzkie dosłownie odlatujące do nieba, wręcz paraliżują widownie pozostawiając w niej sprzeczne impresje piękna i niepokoju.

Spektakl Carmen Funebre, na który zapraszamy Państwa podczas naszego festiwalu był zagrany już ponad 200 razy!

Reżyseria:
Paweł Szkotak
Scenariusz:
Teatr Biuro Podróży
Muzyka:
Wiki Nowikow
i
 Teatr Biuro Podróży
technika:
Łukasz Jata

Obsada:
Bartosz Borowski
Łukasz Kowalski
Justyna Paluszyńska
Jarosław Siejkowski
Marta Strzałko
Radek Garncarek
Piotr Wojtyniak
Tomasz Wrzalik

Teatr dla klimatu - debata online
16.06.2021 / środa / godz. 18.00

W ramach naszego festiwalu postanowiliśmy zorganizować konferencje Teatr dla Klimatu, która zajmie się kwestią coraz bardziej widocznych i dotkliwych, nawet na poziomie regionalnym, zmian klimatycznych.

Do dyskusji o sztuce zaangażowanej społecznie zaprosimy artystów, społeczników i aktywistów ekologii. Pragniemy pokazać, że teatr posiada swój mocny głos również w tych aktualnych i trudnych kwestiach. Punktem wyjścia do naszej rozmowy na forum, stanie wymiana doświadczeń artystycznych i przekonań o aktywnym podnoszeniu świadomości społecznej poprzez działania kulturalne. Moderatorem konferencji będzie Małgorzata Ćwikła, natomiast w rolę panelistek wcielą się Agnieszka Bresler i Joanna Tabaka.

Ze względu na sytuacje epidemiologiczną konferencja będzie ogólnodostępna wyłącznie drogą internetową.

16.06 (środa) godz. 18.00.

Źródło:

Materiał nadesłany