EN
08.02.2021, 16:44 Wersja do druku

Wrocław. Capitol gra od 18 lutego. Będzie "Lazarus" i "Mock"

Pięć spektakli „Lazarusa”, jeden „Mock” i jeden odcinek cyklu improwizacji „Mów coś, śpiewaj!” - to propozycja wrocławskiego Capitolu na lutowe otwarcie teatrów. Bilety w sprzedaży od południa we wtorek 9 lutego.

Joanna Leja / mat. teatru

W dniach 18-21 lutego Capitol zaprasza na „Lazarusa” z muzyką Davida Bowiego, w reż. Jana Klaty, najnowszą produkcję teatru, która premierę miała jesienią 2020 roku.


Tydzień później, 25 lutego (dziś nie wiadomo jeszcze, czy teatry pozostaną otwarte po tej dacie), będzie można obejrzeć jeden spektakl „Mocka. Czarnej burleski”
na motywach powieści Marka Krajewskiego, w reż. Konrada Imieli.
Tu nowość: po raz pierwszy na spektaklu wyświetlane będą napisy w języku angielskim. Autorką znakomitych tłumaczeń songów Romana Kołakowskiego i Konrada Imieli jest wrocławska dziennikarka i anglistka, Dagmara Chojnacka.

Na Scenie Ciśnień 20 lutego „Mów coś, śpiewaj!”
- drugi odcinek cyklu rozpoczętego rok temu i zawieszonego przez lockdown. To improwizowane wieczory z udziałem artystów Capitolu i zespołu Teatru Improkracja. Tym razem Capitol reprezentować będą Helena Sujecka i Mikołaj Woubishet.

W teatrze nadal obowiązują pandemiczne zasady bezpieczeństwa - 50% widowni, dystans społeczny, maseczki.

Gramy też online
14 lutego o godz. 19 na online.teatr-capitol.pl można będzie obejrzeć koncert „CAPITOLOVE. Miłosna potańcówka” - piosenki o miłości wybrane przez artystów naszego teatru.
Bilety-kody dostępu w cenie 20 zł można kupić poprzez stronę teatr-capitol.pl lub bezpośrednio na platformie streamingowej. Kupując kod w ostatniej chwili warto pamiętać, że od zapłaty do możliwości zalogowania się może upłynąć do 15 min.

Źródło:

Materiał nadesłany