EN

19.04.2021, 11:23 Wersja do druku

Wrocław. #BrzmiDobrze: "Wtorek Muzyczny" oraz Dni Otwarte Wydziały Instrumentalnego AMKL

Koncert z cyklu "1692 Wtorek Muzyczny im. Marii Jędrzejewskiej"

Zapraszamy na koncert muzyki Jana Sebastiana Bacha oraz Armanda Louisa Couperin w wykonaniu pedagogów Katedry Organów, Klawesynu i Muzyki Dawnej wrocławskiej Akademii Muzycznej we Wrocławiu - Marty Niedźwieckiej - klawesyn oraz Aleksandry Rupocińskiej - pozytyw. Transmisja koncertu odbędzie się we wtorek 20 kwietnia 2021 r. o godz. 18.00 na kanałach społecznościowych AMKL.

"Wtorki Muzyczne" to prezentacje najlepszych studentów oraz artystów-pedagogów AMKL. Cykl koncertowy powrócił po kilku latach przerwy do wrocławskiej uczelni muzycznej pod koniec ubiegłego roku w nowej formule - transmisji i retransmisji prezentowanych na kanałach społecznościowych AMKL. Cykl nawiązuje do wieloletniej i bogatej tradycji artystycznej wrocławskiej Akademii, a jego patronką jest Maria Jędrzejewska - pierwszy w historii wrocławskiej Akademii Dziekan Wydziału Instrumentalnego.

Dni Otwarte Wydziału Instrumentalnego AMKL 

Dni Otwarte Wydziału Instrumentalnego AMKL w dniach 22-24 kwietnia br. pedagodzy Wydziału Instrumentalnego przeprowadzą spotkania i konsultacje online dla kandydatów na studia na dwóch kierunkach: kierunkach instrumentalistyka oraz jazz i muzyka estradowa.Zapisy na konsultacje odbywają się online poprzez formularz na stronie amuz.wroc.pl

W roku akademickim 2021/2022 Katedra Muzyki Jazzowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu planuje rozszerzenie swojej oferty studiów I i II stopnia. Studenci będą mogli rozpocząć naukę w klasie wokalistyki jazzowej pod kierunkiem wspaniałej wokalistki Doroty Miśkiewicz, organów Hammonda pod kierunkiem Kajetana Galasa oraz kompozycji jazzowej pod kierunkiem Bartosza Pernala. Dla istniejącej od 20 lat Katedry Muzyki Jazzowej wrocławskiej uczelni muzycznej to nie tylko szansa na dalszy rozwój i pozyskanie nowych studentów, lecz przede wszystkim ogromny zaszczyt i prestiż. Do grona znakomitych artystów i pedagogów, m.in. pianisty i kierownika Katedry Jakuba Stankiewicza, trębacza Piotra Wojtasika, saksofonistów Janusza Brycha i Tomasza Wendta, gitarzysty Artura Lesickiego, dołączą kolejne gwiazdy polskiej sceny jazzowej.

Zapraszamy :) #BrzmiDobrze

Źródło:

Materiał nadesłany