EN

24.09.2020, 17:59 Wersja do druku

Wrocław. Aukcja charytatywna w Teatrze Polskim

mat. teatru

Teatr Polski we Wrocławiu i Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” serdecznie zapraszają na aukcję charytatywną, z której dochód jest przeznaczony na wsparcie dzieci, terminalnie, przewlekle i nieuleczalnie chorych z Dolnego Śląska, które są pod opieką Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”.

Tuż po zakończeniu prapremiery spektaklu „Błękitny pies” w reż. Agaty Skowrońskiej (25.09.2020) na Dużej Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego licytowany będzie obraz Marii Kociumbas pt. „Wespazjan Kochowski”. Obraz to niezwykły, gdyż powstawał w trakcie inspirującego go wykładu prof. Bogusława Bednarka, poświęconego literaturze polskiej w ramach cyklu „100ropolska scheda”. Cykl wykładów poświęconych historii literatury polskiej odbył się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości w 2019 roku w Klubie „Pod Kolumnami”. Obraz malowany na żywo w obecności zebranej w trakcie wykładu publiczności ma wymiary: 90/120 cm. Aukcję brawurowo poprowadzi reżyserka przedstawienia Agata Skowrońska, która od dawna jako wolontariuszka wspiera Fundację „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”.

Dalsza część aukcji odbywa się wirtualnie na platformie Allegro Charytatywni i potrwa do 28 września 2020 do godziny 12:00.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne