EN

18.06.2020, 12:37 Wersja do druku

WRACAMY! Viva Opera…! – koncert na finał sezonu Opery Krakowskiej

Nadeszła długo oczekiwana chwila – po blisko trzech miesiącach Artyści Opery Krakowskiej wystąpią na żywo przed publicznością podczas galowego koncertu „Viva Opera…!”, który odbędzie się 27 czerwca o godzinie 19:00 w Ogrodzie Muzeum Archeologicznego w Krakowie. 

Od 13 marca Opera Krakowska pozostawała zamknięta dla Widzów z powodu pandemii, jednak teatr utrzymywał kontakt z Widzami przy użyciu mediów społecznościowych – był cykl koncertów na Wielki Tydzień, spektakle online (m.in. „Loteria na mężów”, „Teresica – una pasión” i „Cyganeria”) oraz programy edukacyjne dla dzieci – „Poranki” i „Dzień Dziecka z Profesorem Wiolinkiem”. Trzeci etap łagodzenia obostrzeń epidemicznych pozwolił na otwarcie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Operze wystawy kostiumów i rekwizytów „Zobacz Operę”. Teraz przyszedł czas na koncert na żywo.

W Ogrodzie Muzeum Archeologicznego w ostatnią sobotę czerwca Opera zaproponuje galowy koncert pod znaczącym tytułem „Viva Opera…!” („Niech żyje Opera…!”). Na program złożą się m.in. fragmenty arcydzieł operowych z repertuaru krakowskiej sceny: „Carmen”Georgesa Bizeta, „Cyganerii” Giacomo Pucciniego czy „Don Pasquale” Gaetano Donizettiego. Nie zabraknie również wątków operetkowych. Wystąpią: Magdalena Barylak, Agnieszka Kuk, Paula Maciołek, Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha, Agnieszka Cząstka-Niezgódka, Monika Korybalska, Tomasz Kuk, Adam Sobierajski, Michał Kutnik, Adam Szerszeń, Wołodymyr Pańkiw oraz Balet i Orkiestra Opery Krakowskiej. Całość poprowadzi Tomasz Tokarczyk.

Koncert ten wieńczy niełatwy sezon artystyczny 2019/2020– na skutek pandemii została przesunięta w czasie marcowa premiera „Orfeusza w piekle” (zaplanowana jest obecnie na 23 października 2020 roku), nie odbył się też Letni Festiwal Opery Krakowskiej. Koncert „Viva Opera…!” jest jaskółką powrotu Artystów na scenę i nowego sezonu, który – miejmy nadzieję – przebiegnie w niezakłócony sposób.

Opera Krakowska zadbała, by podczas sobotniego koncertu zminimalizować ewentualne ryzyko epidemiologiczne – dla widzów przy wejściu będzie dostępny płyn odkażający, a widownia składająca się ze 150 miejsc zostanie zorganizowana z zachowaniem dystansu społecznego oraz wygody publiczności.

Bilety na koncert w cenie 50 zł zakupić można online na stronie www.opera.krakow.pl oraz w Kasie Opery Krakowskiej, która jest czynna od 11:00 do 18:00 z przerwą od 14:00 do 15:00 oraz w soboty od 11:00 do 15:00. Jest możliwość dokonywania rezerwacji. Więcej informacji: 
https://www.opera.krakow.pl/pl/bilety/rezerwacja-i-sprzedaz

 

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

18.06.2020

Wątki tematyczne