EN

4.11.2020, 20:04 Wersja do druku

Włochy. Inauguracja sezonu w La Scali planowana bez udziału publiczności

Inne aktualności

Planowana na 7 grudnia inauguracja sezonu w mediolańskiej La Scali 7 odbędzie się bez udziału publiczności - zdecydowała w środę dyrekcja teatru. Zaznaczyła, że rozważa inne rozwiązanie. Najbardziej prawdopodobna jest transmisja telewizyjna z pustego teatru.

Wcześniej informowano, że na kwarantannę trafili członkowie chóru i orkiestry z powodu serii zakażeń.

Ponadto na mocy rozporządzenia rządu teatry w całych Włoszech są zamknięte do 3 grudnia. Jak zaznaczono, w obecnym stanie pandemii i przy obowiązujących przepisach zorganizowanie gali w dotychczasowej formie nie jest możliwe.

Dyrekcja poszukuje zatem rozwiązania, które umożliwi dotrzymanie tradycji i otwarcie nowego sezonu w La Scali w przypadającą 7 grudnia uroczystość świętego Ambrożego, patrona Mediolanu. Wydarzenie to odbyłoby się, jak zaznaczono, przy możliwie największej widowni, czyli zapewne dzięki transmisji.

Na razie ogłoszono, że przewidziane na ten dzień i na kolejne wystawienie opery "Łucja z Lamermooru" z muzyką Gaetana Donizettiego zostało przełożone i na uroczysty wieczór zostanie wybrany inny repertuar. Przypuszcza się, że będzie to koncert.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne