EN
1.03.2022, 11:56 Wersja do druku

Wilno. Kolejne wydarzenie Polskiego Teatru Studio na rzecz wsparcia dla Ukrainy

Polski Teatr „Studio” w Wilnie wraz z Centrum Kultury w Nowej Wilejce przygotował kolejne wydarzenie na rzecz wsparcia dla Ukrainy. Będzie to spektakl „(Nie)znana” w reż. Lili Kiejzik z którego dochód zostanie przekazany na rzecz ukraińskiego teatru oraz na cele i potrzeby Ukrainy w tej trudnej sytuacji.

fot. mat. teatru

Spektakl „(Nie)znana”  został zaplanowany na 8 marca w Centrum Kultury w Nowej Wilejce, a cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany dla Ukraińskiego Teatru Dramatycznego im. Marii Zańkowieckiej. W trakcie wydarzenia, będzie również możliwość złożenia datków na rzecz wsparcia dla Ukrainy.

„Po rozmowie telefonicznej z dyrektorem Ukraińskiego Teatru Dramatycznego im. Marii Zańkowieckiej Andrijem Maciakiem, podjąłem decyzję, że nie odwołujemy spektaklu (Nie)znana z dnia 8 marca w Nowej Wilejce. Zagramy, a cały dochód przeznaczymy dla naszych przyjaciół z Ukrainy.” - powiedział Edward Kiejzik, aktor oraz dyrektor Polskiego Teatru „Studio” w Wilnie.

Polski Teatr „Studio" w Wilnie od wielu lat współpracuje z Polskim Teatrem Ludowym we Lwowie, Teatrem im. J.I. Kraszewskiego w Żytomierzu oraz Ukraińskim Teatrem Dramatycznym im. Marii Zańkowieckiej. Teatry z Ukrainy wielokrotnie występowały podczas festiwali teatralnych organizowanych przez Polski Teatr „Studio” w Wilnie.

Spektakl „(Nie)znana” nie jest pierwszym symbolicznym gestem solidarności teatru z Ukrainą, która została zaatakowana przez wojska rosyjskie. Polski Teatr „Studio” w Wilnie wziął również udział w akcji na rzecz Ukrainy w Trokach, podczas której zebrano ponad 1750 euro oraz rzeczy przydatne do akcji ratunkowych i frontowych (śpiwory, koce, materace, karimaty i in.) Tuż przed rozpoczęciem rosyjskiej inwazji na Ukrainę, teatr odegrał spektakl o absurdzie i tragedii wojny „Tu mówi Szwejk".  


Spektakl „(Nie)znana”
Centrum Kultury w Nowej Wilejce, ul. Geroves 1
8 marca o godz. 19.00
Bilety dostępne na tiketa.lt
(Cały dochód zostanie przekazany na rzecz ukraińskiego teatru)

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne