Festiwal rozpoczął się w sobotę wieczorem przedstawieniem „Kamienny” („Made of Stone”), krakowskiego teatru ulicznego Scena Kalejdoskop, które wystawione zostało w teatrze Stratford Playhouse. To osadzona w klimacie bieszczadzkich legend opowieść o młodzieńcu rozpaczliwie poszukującym swojej ukochanej, która podczas burzy porwana została przez ducha lasów i bagien. Biesa.
W niedzielę w Royal Shakespeare Theatre odbyły się dwie sesje warsztatów tworzenia karnawałowych masek weneckich, inspirowane szekspirowskim utworem „Kupiec wenecki”. Warsztaty prowadzone przez członków teatru Scena Kalejdoskop pozwoliły uczestnikom poznać tajniki tradycyjnych technik robienia masek i stworzyć własną maskę do zabrania do domu. Uczestnicy poznali również metody wykorzystywania masek do wyrażania charakteru i emocji.
Pomiędzy sesjami warsztatów przed Royal Shakespeare Theatre zaplanowano wydarzenie plenerowe pod tytułem „Folkowe refleksje”, podczas którego widzowie mieli okazję zobaczyć trzy duże postaci na szczudłach występujące w efektownych, kolorowych kostiumach, łączących motywy ludowe z różnych regionów Polski.
W niedzielę po południu w ratuszu miejskim w Stratfordzie odbył się panel dyskusyjny „Transformations – Shakespeare’s theatre in Poland and the woman’s voice” (Transformacje - teatr Szekspira w Polsce i głos kobiecy). Wzięli w nim udział Janet Suzman, aktorka teatralna i filmowa, która zaczynała karierę w Royal Shakespeare Company, reżyserka teatralna i operowa Helena Kaut-Howson oraz badaczki twórczości Shakespeare’a: Tiffany Stern z Shakespeare Institute, prof. Elizabeth Schafer i Aneta Mancewicz z Royal Holloway University of London.
Festiwal zakończył koncert muzyki klasycznej „From Poland with Music”, który w niedzielę wieczorem odbył się w ratuszu miejskim w Stratford. Podczas koncertu pianistka Anna Szałucka i skrzypaczka Jaga Klimaszewska wykonały utwory m.in. Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Grażyny Bacewicz i Wojciecha Kilara.
Organizatorem Shakespeare & Poland Festival był Instytut Kultury Polskiej w Londynie we współpracy z mającą siedzibę w Stratfordzie polonijną organizacją Copernicana CIC.