EN
6.09.2021, 08:24 Wersja do druku

Węgry. Spektakl „Hiob” polskiego teatru Exit na Festiwalu Ars Sacra

Inne aktualności

Spektakl filmowo-teatralny „Hiob” w wykonaniu Teatru Exit z Krakowa zaprezentowano w sobotę w Budapeszcie w ramach rozpoczynającego się tego dnia Festiwalu Ars Sacra, który towarzyszy Międzynarodowemu Kongresowi Eucharystycznemu.

W pierwszej części wieczoru widzowie zobaczyli film stanowiący adaptację Księgi Hioba w wykonaniu niepełnosprawnych aktorów teatru Exit. Następnie reżyser Maciej Sikorski kolejno wprowadzał na scenę aktorów, krótko ich przedstawiając. W ich interpretacji zabrzmiały wiersze m.in. księdza Jana Twardowskiego i Czesława Miłosza. Wykonano też pieśni skomponowane do innych spektakli grupy, zachęcając widzów do przyłączenia się.

Na zakończenie widzowie mogli opowiedzieć aktorom o swoich wrażeniach i zadawać im pytania.

- Wszyscy wiemy, że tabliczka "Exit" umieszczana w sklepach, biurach czy innych miejscach publicznych oznacza wyjście awaryjne. Dla mojej ekipy praca nad tym spektaklem stała się czymś takim. Pomaga wyjść z niewoli niepełnosprawności – tłumaczył reżyser nazwę teatru.

W ramach Festiwalu Ars Sacra do 12 września, czyli do zakończenia Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, będzie można w Budapeszcie obejrzeć wystawy, filmy i przedstawienia, wysłuchać koncertów, wziąć udział w dyskusjach i programach dla całych rodzin.

52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny, który zaczyna się w niedzielę, będzie trwał do 12 września. Zakończy go msza św. odprawiona przez papieża Franciszka.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne