Inne aktualności
- Warszawa. Historyczny układ urbanistyczny placu Teatralnego wpisany do rejestru zabytków 21.11.2024 17:22
- Warszawa. Trwa Przegląd spektakli VOD w Teatrze Powszechnym 21.11.2024 17:12
- Warszawa. Premiera w Teal House: „Mahamaya Electronic Devices” 21.11.2024 17:01
- Warszawa. Wirtualna wystawa „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” 21.11.2024 16:45
- Sopot. Czytanie „Cały Twój” Agaty Olszewskiej w reżyserii Piotra Pacześniaka 21.11.2024 16:34
- Warszawa. Premiera „Pułapki na myszy” w Teatrze Ateneum – w sobotę 21.11.2024 15:36
- Warszawa. „W 80 lat dookoła Syreny” – kalendarz jubileuszowy na rok 2025 21.11.2024 15:25
- Warszawa. MKiDN: Agnieszka Stułka p.o. dyrektora Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa 21.11.2024 14:37
- Gdańsk. Rezydencja na Solo vol. 2. Spektakle taneczne w Żaku 21.11.2024 14:28
- Poznań. Prześluga wg Ratajczaka. Prapremiera „Baśni dla wkur...onych” w Teatrze Nowym 21.11.2024 14:01
- Warszawa. Przedświąteczne plany Teatru Baj 21.11.2024 13:31
- Warszawa. „Dwaj Panowie S.” z almanachem w tle. Spotkanie w ramach cyklu „Książka w teatrze” w IT 21.11.2024 13:30
- Wrocław. Film z autorską audiodeskrypcją Doroty Masłowskiej rozpoczyna festiwal Korelacje 21.11.2024 13:27
- Gdynia. „Quo vadis” od kulis. Projekcja filmu „Rzym to kabaret” w Teatrze Muzycznym 21.11.2024 12:17
Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury zaprasza na wznowienie spektaklu „Splecione” w reż. Adama Gąseckiego. Spektakl jest owocem ponad dwumiesięcznej pracy międzypokoleniowej grupy podczas której uczestniczki projektu szukały odpowiedzi na pytanie czym jest solidarność. Spektakle odbędą się 7 października i 5 listopada o godz. 18.30 w Centrum ŁOWICKA na Starym Mokotowie. Wstęp wolny.
Spektakl “Splecione” powstał w ubiegłym roku, w ramach VII edycji Art Generacji. Spektakl porusza temat powiązań, splątań i, zależności, którym podlegamy. To powiązania między ludźmi. To zależności jednostek od kultury i norm, wśród których dorastamy. To podleganie historii, która wpływa na nasze życia. To więzi z naturą, rozumianą jako Matka; i z duchowością obecną w postaci natury i pamięci o przodkiniach i przodkach.
Art Generacje to międzypokoleniowy projekt edukacji kulturalnej, którego celem jest stworzenie przestrzeni wspólnej pracy warsztatowej młodszych i starszych.
Projekty Teatru ze Społecznością zakładają tworzenie scenariusza wspólnie z uczestnikami projektu. Inspiracją do budowania spektaklu są wspomnienia, opowieści, historie zakorzenione i funkcjonujące
w danej społeczności. Do udziału w projekcie zapraszani są nie zawodowi aktorzy, ale lokalna społeczność.
Czym jest solidarność? Z kim możemy być solidarni? Z ludźmi w potrzebie? Z ludźmi innej narodowości, pochodzenia społecznego? Ze zwierzętami, światem przyrody, planetą? Jak budować porozumienie? Jak dbać o empatię? Czy solidarność jest nam potrzebna?
Uczestniczki podczas warsztatów szukając odpowiedzi na te pytania improwizowały, przygotowywały etiudy i obrazy sceniczne, rysowały, pisały wiersze i monologi. Odczuwały, rozmyślały, dyskutowały, dzieliły się refleksjami. Poszerzały świadomość środków artystycznych i znajdowały drogę, aby swoje odczucia wyrażać scenicznie - ruchem, ciałem, słowem, obrazem scenicznym.
Po spektaklu przeprowadzone zostaną także warsztaty z widownią.
Projekt współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.
EDYCJA VIII - 2023
W ramach VIII edycji projektu powstał spektakl "Bywają Ognie", do którego inspiracją było hasło WARTOŚCI. W ramach międzypokoleniowych spotkań pracowaliśmy wokół haseł takich jak: autentyczność, poszukiwanie drogi do odnalezienia siebie, życiu w zgodzie ze sobą. Uczestniczki poprzez elementy treningu performerskiego, pracę ciałem, choreografię, pogłębione rozmowy oraz własne doświadczenia szukały odpowiedzi na pytania: co mnie w życiu kształtuje? Jak się porozumiewam, czy ze wszystkimi umiem się porozumieć? Co to znaczy być autentycznym, jak odkryć kim naprawdę jesteśmy?
W rezultacie powstał spektakl poruszający temat dążenia do stanięcia w prawdzie z samym sobą, o tym że poszukiwanie siebie może być czasem trudną walką pełną sprzeczności, ale czasem też mała iskra może rozpalić większy ogień, by mogło spłonąć coś co nam nie służy. „Bywają ognie” to spektakl o inspiracjach do zmiany w życiu, przełamaniu schematów w których tkwimy, a także doświadczeniu duchowości.
Jak podczas poprzednich edycji, dużym zainsteresowaniem cieszyły się pospektaklowe warsztaty przeprowadzone z publicznością, podczas których każdy z nas mógł podzielić się z najważniejszymi dla niego wartościami oraz emocjami, jakie towarzyszyły podczas odbioru spektaklu i symbolicznym "wrzuceniem pod dywan" kwestii, które ciążą nam na co dzień.
Oba spektakle graliśmy przy pełnej widowni, w Centrum ŁOWICKA na Starym Mokotowie.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z warsztatów oraz finałowych spektakli.
VIII Edycja Art Generacje 2023 - „Bywają ognie"
koncepcja projektu i prowadzenie grupy: Adam Gąsecki, Aldona Żejmo-Kudelska
scenariusz spektaklu: Adam Gąsecki i aktorki
reżyseria: Adam Gąsecki
obsada: Alina, Ludmiła, Dorota, Olga, Sławka, Ewa, Alicja, Ania, Małgo, Agnieszka, Daria, Małgorzata, Marta, Aleksandra
koncepcja warsztatu pospektaklowego i prowadzenie: Aldona Żejmo-Kudelska oraz aktorki
scenografia: Monika Wyrzykowska
muzyka: Piotr Pardela
realizacja świateł: Tomasz Kot (Centrum ŁOWICKA)
koordynacja projektu: Monika Zielińska
promocja projektu: Weronika Szmaja
partner projektu: Centrum ŁOWICKA
Zapraszamy na dwa pokazy spektaklu SPLECIONE, który powstał w ramach ubiegłorocznej edycji projektu Art Generacje.
Art Generacje to międzypokoleniowy projekt edukacji kulturalnej, którego uczestnikami są osoby z różnych pokoleń.
Tematem VII edycji projektu była SOLIDARNOŚĆ rozumiana jako poczucie wspólnoty, współodpowiedzialności, niesienie pomocy innym, empatia, porozumienie, tolerancja.
Spektakle odbędą się 7 października i 5 listopada o godzinie 19.00 w Centrum ŁOWICKA (ul. Łowicka 21) na Starym Mokotowie.
Wstęp wolny.
Uczestniczki projektu szukały odpowiedzi na pytania: czym jest solidarność? Z kim możemy być solidarni? Z ludźmi w potrzebie? Z ludźmi innej narodowości, pochodzenia społecznego? Ze zwierzętami, światem przyrody, planetą? Jak budować porozumienie? Jak dbać o empatię? Czy solidarność jest nam potrzebna?
Na kanwie wspomnień, doświadczeń, marzeń i pogłębionych historii uczestniczki projektu stworzyły spektakl pod tytułem „Splecione”.
Przedstawienie porusza temat powiązań, splątań, zależności, jakim podlegamy. To powiązania między ludźmi. To zależności jednostek od kultury i norm, wśród których dorastamy. To podleganie historii, która wpływa na nasze życia. To więzi z naturą, rozumianą jako Matka i z duchowością obecną w postaci natury i pamięci o przodkiniach i przodkach.
Spektakl jest owocem ponad dwumiesięcznej pracy międzypokoleniowej grupy. Uczestniczki improwizowały, przygotowywały etiudy i obrazy sceniczne, rysowały, pisały wiersze i monologi. Odczuwały, rozmyślały, dyskutowały, dzieliły się refleksjami. Poszerzały świadomość środków artystycznych i znajdowały drogę, aby swoje odczucia wyrażać scenicznie - ruchem, ciałem, słowem, obrazem scenicznym. Zgodnie z ideą Teatru ze Społecznością wspólnie wypracowały spektakl, poprzez który chcemy spotkać się z widownią i zaprosić ją do udziału w krótkim warsztacie po pokazie.
koncepcja projektu i prowadzenie grupy: Adam Gąsecki, Aldona Żejmo-Kudelska
scenariusz spektaklu: Adam Gąsecki i aktorki
reżyseria: Adam Gąsecki
monologi i wiersze: Aktorki
obsada: Anna, Ludmiła, Ewa, Halina, Alicja, Aleksandra, Agnieszka, Daria, Sławka, Justyna, Mariola, Dorota, Alina, Milena oraz Luiza
koncepcja warsztatu pospektaklowego i prowadzenie: Aldona Żejmo-Kudelska oraz aktorki
scenografia i wykonanie obiektów scenicznych: Monika Wyrzykowska
muzyka: Igor Buszkowski
realizacja świateł: Tomasz Kot (Centrum ŁOWICKA)
koordynacja projektu: Monika Zielińska
promocja projektu: Weronika Szmaja
partner projektu: Centrum ŁOWICKA
Obiekt drzewa w spektaklu inspirowany pracami z serii "Ciclotrama" Janainy Mello Landini.
Jeżeli jesteście zainteresowani przyjściem na spektakl grupą zorganizowaną prosimy o kontakt z koordynatorką projektu, Moniką - [email protected]
Jeżeli potrzebujesz tłumaczenia na Polski Język Migowy - prosimy o kontakt z koordynatorką projektu, Moniką - [email protected]
Projekt współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.
Patroni medialni: Warszawa za darmo - waw4free, Teatr dla Wszystkich
Do zobaczenia!