EN
29.03.2023, 13:24 Wersja do druku

Warszawa. Zbliża się premiera „Królowej Śniegu” w Teatrze Lalka

15 kwietnia Teatr Lalka zaprasza na kolejną premierę – tym razem będzie to „Królowa Śniegu”. W teatralnej wersji przygotowanej przez Pawła Szkotaka, założyciela słynnego teatru „Biuro podróży” historię Gerdy i Kaia opowiadana będzie w planie żywym i lalkowym. Ta baśń niesie w sobie nadzieję.

fot. proj. Robert Czajka/ mat. teatru

Teatr Lalka zapowiada spektakl słowami:

Pewnego razu zły troll zrobił lustro, które odbijało tylko, to co brzydkie. Odbici w nim najlepsi ludzie stawali się wstrętni, a najpiękniejsze krajobrazy wyglądały jak rozgotowany szpinak. W końcu nie było ani jednego człowieka, który nie zostałby fałszywie przedstawiony w tym diabelskim wynalazku.

Trolle rozbiły lustro na setki milionów ułomków. Gdy najdrobniejsze okruchy złego lustra utkwiły w oczach ludzi przemieniały ich serca w kawałki lodu. Stało się tak, że maleńka szklana drzazga ukłuła serce małego Kaia. Zamienił się w złego chłopca. Odszedł z domu zwabiony przez Królową Śniegu, która zabrała go do swego lodowego pałacu. Na ratunek chłopcu rusza siostra Kaia - Gerda. Czy uda się jej uwolnić brata i ożywić jego zlodowaciałe serce?

Koniecznie przekonajcie się sami. Dla dzieci w wieku 6+.

Premiera: 15 kwietnia

Bilety online: www.teatrlalka.pl/pl/bilety

Źródło:

Materiał nadesłany