EN

22.04.2024, 08:30 Wersja do druku

Warszawa. Od środy 2. Festiwal Teatralny Wolność

24 i 25 kwietnia w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się finał zmagań o miano najlepszego spektaklu o wolności stworzonego przez uczniów szkół ponadpodstawowych. 2. edycja Festiwalu Teatralnego Wolność to prezentacja finałowych spektakli, które zostały zgłoszone do rywalizacji w ogólnopolskim konkursie.

fot. mat. organizatora

W sumie w wydarzeniu weźmie udział blisko 100 osób z całej Polski. Festiwal rozpocznie się wielką integracją, którą poprowadzą choreografowie, tancerze i performerzy - Daniela Komędera i Dominik Więcek.

Uczestnicy festiwalu przygotowaliśmy również warsztaty z Magdaleną Trzcionkowską - trenerką wokalną, wokalistką, dyrygentką i harfistka, Dawidem Żakowskim - reżyserem, performerem i pedagogiem teatralnym oraz Michałem Zadarą - reżyserem, twórcą ponad 50 spektakli, które zrealizował w Polsce, Niemczech, Austrii, Izraelu i Stanach Zjednoczonych.

Finałowe spektakle oceni profesjonalne jury: aktorka Danuta Stenka, reżyserka Anna Karasińska oraz krytyk teatralny Łukasz Maciejewski. Zwycięzcy 2. Festiwalu Teatralnego Wolność otrzymają nagrodę finansową w wysokości 5000 zł oraz nagrody rzeczowe.

Wstęp na spektakle jest bezpłatny. Bilety należy pobrać poprzez stronę internetową muzeum. https://www.1944.pl/artykul/2.-festiwal-teatralny-wolnosc-bilety-do-pobr,5480.html

Środa, 24 kwietnia

17.00 - „Szczurzysyn” - 30 min./ Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie

18.00 - „63 minuty nadziei” - 30 min./ I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. I. Paderewskiego w Wałbrzychu

19.00 - „Studniówka ‘82” - 45 min./ VI Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie

20.00 - „(Nie)wolno(ść)” - 30 min./ Młodzieżowy Dom Kultury Pod Akacją w Lublinie

Czwartek, 25 kwietnia

17.00 - „Pomiłość” - 60 min./ Teatr Nieoetykietkowani, Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 3 w Zabrzu

18.30 - „Cienie pod parasolami” - 40 min./ Młodzieżowy Dom Kultury im. S. Wyspiańskiego w Bolesławcu

Festiwal Teatralny Wolność to ogólnopolski konkurs najlepszych spektakli tworzonych przez uczniów szkół ponadpodstawowych. Tematem jest walka o wolność w kontekstach zarówno historycznych, jak i współczesnych.

2. edycję festiwalu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Patroni medialni: e-teatr

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne