EN

30.12.2020, 08:05 Wersja do druku

Warszawa. Zamknięty pokaz premierowy „Alei Zasłużonych” w Teatrze Polonia

Teatr Polonia zaprasza na prapremierę „Alei Zasłużonych” Jarosława Mikołajewskiego w reż. Krystyny Jandy. W obsadzie: Krystyna Janda, Emilia Krakowska, Dorota Landowska, Olgierd Łukaszewicz oraz Grzegorz Warchoł. Zamknięty pokaz premierowy odbędzie się 30 grudnia.

fot. mat. teatru

Premiera i pokazy otwarte dla publiczności – w zależności od sytuacji pandemicznej i obostrzeń z nią związanych – planowane są na drugą połowę stycznia 2021 roku.

Po wielu latach pracy twórczej, zanurzenia w świecie słów, idei, wzniosłych myśli, po latach życia w środowisku literackim, pisarka orientuje się, że kiedy umrze, jej mąż nie będzie miał za co jej pochować...

Opowieść o człowieku samym wobec siebie, wobec bliskich i obcych, wobec urzędnika, urzędniczki, matki, męża. Ale także opowieść o tych innych wobec poetki. Wszystko w ramach niezwykłej sytuacji-próby, którą bohaterka wymyśla ze skrajnej bezsilności i na którą sama siebie okrutnie wystawia.

Dramat jednego z najciekawszych współczesnych poetów Jarosława Mikołajewskiego pisany przewrotną, prześmiewczą rozpaczą lub – jak kto woli – rozpaczliwą ironią z niemałą porcją czułości, a nawet poezji. Życiowe rozliczenie artystki? A może rozliczenie każdego, kto przez całe życie kultywuje marzenia, a w finale musi się zderzyć z twardą egzystencją?

„Proszę – zaznacza Jarosław Mikołajewski – nie doszukiwać się w tej historii moich własnych doświadczeń. Pozlepiałem bohaterkę z różnych postaci, także z siebie, lecz – jak to się mówi – podobieństwo do świata rzeczywistego jest złudne”.

Prapremiera: 30 grudnia 

Kolejne spektakle: 22-24 stycznia, 9-10 lutego

Bilety online teatrpolonia.pl oraz pod adresem [email protected]

Pełny repertuar dostępny jest na stronie teatru: teatrpolonia.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne