EN
2.02.2023, 18:48 Wersja do druku

Warszawa. „Wzrusz moje serce” - premiera w Teatrze Ateneum

18 lutego 2023 roku na Scenie Głównej Teatru Ateneum odbędzie się premiera „WZRUSZ MOJE SERCE” Hanocha Levina.

mat. teatru

Sztukę reżyseruje Artur Tyszkiewicz, uchodzący za „specjalistę od Levina” twórca kilku znakomitych spektakli opartych o jego sztuki (m.in. w Ateneum wyreżyserował w 2011 r. „Schitza”).
W głównych rolach Łukasz Simlat, Julia Kijowska i Grzegorz Damięcki.

Monodram "Znieważeni" Sándora Máraiego w reżyserii Przemysława Bluszcza został owacyjnie przyjęty przez publiczność podczas sobotniej premiery w Teatrze Ateneum. W roli Petera Garrena zobaczyliśmy brawurowego Dariusza Wnuka. Premierę uświetnili czołowi krytycy teatralni i uznani dziennikarze i publicyści.
Kolejne spektakle: 10.03 | 11.03 | 12.03

Jak co roku Teatr Ateneum zaangażował się w 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pan Marian Opania przekazał na aukcje kolekcjonerski kufel z cynową pokrywką i grawerem Brackiego Browaru Zamkowego w Cieszynie. Jeszcze przez trzy dni można licytować!

Teatr przekazał na licytacje również zaproszenie na zbliżającą się premierę „Wzrusz moje serce” Hanocha Levina.” Aktor Treatru Ateneum - Bartłomiej Nowosielski wspierał sztab orkiestry w Dublinie w Irlandii, przeprowadził wiele licytacji, wziął udział w spotkaniach z Polonią. Dwie publikacje Teatru Ateneum – "Ateneum 90" zostały wylicytowane za 1400 Euro. Magdalena Schejbal „zagrała” ze sztabem w Hadze w Holandii.
W tym roku, podczas 31 Finału, Orkiestra grała na rzez chorych na sepsę.

Źródło:

Materiał nadesłany