EN

25.08.2021, 10:30 Wersja do druku

Warszawa. Wystawa plakatów Teatru Baj w Galerii Wileńskiej - do 4 września

Do 4 września na I piętrze Galerii Wileńskiej w Warszawie można zobaczyć oryginalne plakaty teatralne z naszych spektakli. Historia najstarszych z nich sięga lat 50. i 60. ubiegłego wieku - poinformowano na FB stołecznego Teatru Baj.

fot. mat. organizatora

"Na wystawie znalazło się 16 plakatów, a ich przekrój i różnorodność jest nie tylko związana z przestrzenią czasową dzielącą premiery spektakli, ale również ze zmianami w estetyce wykonania afiszy oraz plakatów teatralnych" - napisano na stronie Teatru Baj.

Jak zaznaczono, "ekspozycja znajduje się w przestrzeni ogólnodostępnej i można ją zwiedzać bezpłatnie".

"Projekty realizowane na warszawskiej Pradze są od wielu lat jednym z filarów działalności Teatru Baj. W ramach naszych działań nawiązujemy liczne partnerstwa lokalne i wspólnie z partnerami realizujemy szereg inicjatyw artystycznych" - wyjaśniła dyrektor Teatru Baj Ewa Piotrowska, cytowana w informacji.

"Wystawa BAJ-owych plakatów to historyczna, a jednocześnie sentymentalna podróż po spektaklach Teatru Baj, które prezentowaliśmy na swoich scenach na przełomie ostatnich kilkudziesięciu lat. Bardzo się cieszę, że w tę wyjątkową podróż możemy Państwa zabrać razem z naszym Partnerem Galerią Wileńską – dodała.

"Centrum handlowe wydaje się nieoczywistym miejscem na organizację wystawy. Mamy nadzieję, że pomysł zostanie entuzjastycznie odebrany przez naszych klientów. Galeria Wileńska, leżąca w samym centrum Pragi-Północ, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców dzielnicy nie tylko przez swoją ofertę, lecz także przez organizację tego typu wydarzeń wraz z lokalnymi partnerami" - powiedziała dyrektor Galerii Wileńskiej Marta Chojnacka.

"To jedna z pierwszych wspólnych inicjatyw Galerii Wileńskiej i Teatru Baj, ale z pewnością nie ostatnia" - zapewniła.

Jak zaznaczono, "część z plakatów można wygrać w internetowym konkursie". Szczegółowe informacje na jego temat znajdują się na FB Galerii Wileńskiej.

Wystawa plakatów czynna będzie do 4 września br.

Źródło:

PAP