EN

19.08.2021, 10:06 Wersja do druku

Warszawa. Wydarzenia otwarte na 12. Międzynarodowym Festiwalu Tańca Warsaw CI Flow

W dniach 16-28 sierpnia trwa 12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Warsaw CI Flow. To doskonała okazja, żeby poznać kontakt improwizację – jedną z najciekawszych i najbardziej inkluzywnych technik tańca współczesnego.

Kontakt improwizacja to forma tańca, w której dwie lub więcej osób spotyka się w ruchu poprzez wspólny punkt kontaktu, dzieląc ze sobą dotyk, pęd i ciężar. Steve Paxton, pionier tej techniki, połączył w niej swoje doświadczenia z tańcem współczesnym, akrobatyką i Aikido. Kontakt improwizacja jest otwarta na wszystkie osoby spragnione ruchu. Nie ma w niej hierarchii ani poziomów zaawansowania, a tańczyć może każdy, niezależnie od umiejętności czy stopnia sprawności. Tak jak tango ma swoje milongi a techno swoje rave’y, tak kontakt improwizacja ma jamy (czyt. dżemy), na których spotyka się społeczność wspólnie praktykująca tę technikę.

Zapraszamy na wydarzenia otwarte dla publiczności

Wszystkie karnety na festiwal zostały już wyprzedane, wciąż można jednak przyjrzeć się kontakt improwizacji w trakcie wydarzeń otwartych. W pierwszej kolejności organizatorki zapraszają na performans kończący tygodniowy projekt performatywny z Andrew Wassem, „Improvising Contact / Contact Improvisation”, który odbędzie się 22 sierpnia 2021 o godz. 20.00.

fot. Kassol Photography

28 sierpnia odbędą się aż trzy wydarzenia otwarte dla publiczności. Między 13.30 a 15.30 będzie można podglądać działania site-specific w przestrzeniach miejskich. Po świecie kontaktu z miejscem i przestrzenią uczestników warsztatu oprowadzi Maria Stokłosa (PL). O godz. 16.00 odbędzie się pokaz pracy wykonanej w ramach warsztatów z Isabelle Uski (FR) Somatyka i Kompozycja, a o 19.00 – jam performatywny prowadzony przez Iwoną Olszowską (PL).

Wszystkie wydarzenia poza działaniami site-specific odbędą się na sali im. W. Krukowskiego w budynku Laboratorium w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Szczegółową lokalizację działań site-specific podamy bliżej terminu wydarzenia w social mediach.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, Gwarancją wstępu jest rejestracja poprzez formularz (https://forms.gle/25tWp8e6TUXH72DB6). Osoby niezarejestrowane będą wpuszczane w miarę wolnych miejsc.

Szczegółowe informacje o programie dostępne na stronie polandconactfestival.com oraz facebooku Warsaw CI Flow International Dance Festival.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne