EN
24.11.2022, 18:05 Wersja do druku

Warszawa. Wojewoda odwołał Monikę Strzępkę z Teatru Dramatycznego

fot. Sisi Cecylia

Konstanty Radziwiłł unieważnił zarządzenie powołujące Monikę Strzępkę na dyrektorkę Teatru Dramatycznego - pisze Arkadiusz Gruszczyński w „Gazecie Wyborczej".

Powód? Program Moniki Strzępki nie spełnił wymagań zapisanych w konkursie na stanowisko dyrektora Teatru Dramatycznego. - Decyzja została podjęta 23 listopada, do ratusza dotarła dzień później - przekazała "Wyborczej" Monika Beuth, rzeczniczka Rafała Trzaskowskiego.

Aldona Machnowska-Góra przekazała nam, że ratusz zaskarży decyzję wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. - W tym momencie Monika Strzępka została zawieszona. Obowiązki dyrektora pełni jej zastępczyni Monika Dziekan - dodaje wiceprezydentka.

Wojewoda odwołuje Monikę Strzępkę

W 26-punktowym uzasadnieniu Konstanty Radziwiłł tłumaczy, konkurs na stanowisko dyrektora Teatru wygrała Monika Strzępka, która "w swojej koncepcji programowej zaprzeczyła oczekiwaniom Organizatora. Dobór współpracowników i zaproponowany repertuar jednoznacznie wskazuje, że program Moniki Strzępki nie wpisuje się w Oczekiwania Organizatora. Organizator jednoznacznie określił linię programową Teatru, jako skierowanego do tzw. widzów środka. Kandydatka zaś zapowiedziała całkowitą zmianę dotychczasowej linii". Wojewodzie nie podoba się lista twórców zaproszonych przez Strzępkę do kształtowania repertuaru. Marii Peszek, która miałaby wystąpić na scenie, poświęca kilkanaście wersów.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wojewoda odwołał Monikę Strzępkę z Teatru Dramatycznego za "radykalny feminizm". Co zrobi Rafał Trzaskowski?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne