EN

27.12.2021, 10:45 Wersja do druku

Warszawa. Wojciech Kępczyński: w mijającym roku Polacy chętnie oglądali spektakle muzyczne

W mijającym roku musical "Waitress" według oryginalnego scenariusza Adrienne Shelly cieszył się dużym powodzeniem - mówi PAP dyrektor warszawskiego Teatru Muzycznego ROMA Wojciech Kępczyński i reżyser wspomnianego spektaklu. - Sale wprawdzie były nie były wypełnione po brzegi ze względów bezpieczeństwa, ale bilety kupowano chętnie.

fot. mat. teatru

2021 rok Teatr Muzyczny Roma zamierza pożegnać koncertową wersją musicalu "Piloci". Wydarzenie zostanie zaprezentowane również 2 stycznia 2022 r. oraz w wieczór poprzedzający sylwestra. Potem, aż do marca, zespół powróci do "Waitress". Widowisko nie tylko zdobyło uznanie widzów, ale i otrzymało wyjątkowo entuzjastyczne recenzje.

- Absolutnie dbamy o to, żeby było bezpiecznie i na widowni, i na scenie - wyjaśnia Kępczyński. Jak zapewnia: - Badamy wszystkich naszych pracowników. Prosimy też o okazanie paszportów covidowych wszystkich tych, którzy zostali zaszczepieni. Jak dodaje dyrektor ROMY, widzowie bez paszportów też będą wpuszczani, ekipa teatru liczy jednak, że szczepienia staną się coraz powszechniejsze, a bezpieczeństwo podczas spektakli zacznie wzrastać.

Kępczyński przypomina, że rok 2020 dla TM ROMA, jak i wielu innych teatrów na świecie, był wyjątkowo trudny. - Od marca nie mogliśmy grać w ogóle. Teatr był zamknięty, a jeśli aktorzy nie występują, nie mają możliwości zarabiania.

Jak podkreślił dyrektor ROMY, w związku z problemami finansowymi pracowników teatru, oferowano różne formy działań pozascenicznych. - Uruchamialiśmy spotkania, wyświetlaliśmy filmy na różnych platformach. Wyemitowano między innymi "Pilotów" w wersji filmowej. Cieszyli się naprawdę dużym powodzeniem - zapewnił rozmówca PAP. - Nagrywaliśmy też internetowe spoty i rejestrowaliśmy prywatne inicjatywy aktorów. – Nie było bardzo źle, ale w teatrze widz z aktorem są sobie niezbędni – skonkludował Wojciech Kępczyński. 

Źródło:

PAP