EN
10.03.2022, 13:02 Wersja do druku

Warszawa. Wiosna w Warszawskiej Operze Kameralnej

Warszawska Opera Kameralna zaprasza na prapremierę musicalu „Company’’ Stephena Sondheima w reż. Michała Znanieckiego, „Pasję według św. Jana’’ Johanna Sebastiana Bacha oraz 31. Festiwal Mozartowski.

fot. mat. teatru

„Company’’ Stephena Sondheima

Basen Artystyczny, ul. M. Konopnickiej 6

26-27 marca

1-3 kwietnia

ANGIELSKIE NAPISY

KUP BILET

Musical w Basenie Artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej

Najbardziej oczekiwaną premierą jest w tym sezonie musical „Company” Stephena Sondheima. Mistrz, uznawany za najwyższy autorytet w świecie amerykańskiego musicalu, zmarł kilka miesięcy temu i obecnie cały świat artystyczny, włącznie z takimi sławami, jak Maryl Streep czy Christine Ciesinski, oddaje mu hołd, przypominając jego genialne dzieła. Także Warszawska Opera Kameralna pragnie przybliżyć swej Publiczności tego zdecydowanie niedocenionego u nas geniusza i wizjonera.

„Company” i inne musicale Sondheima wykraczają poza ramy tradycyjnego musicalu. Inteligentny widz doceni drugie, a nawet trzecie dno, subtelny żart, psychologiczne niuanse portretów bohaterów, dzięki którym „Company” można porównać do filmów Woody Allena. Niezwykle wysoka jakość tekstów i muzyki Sondheima powodują, że po jego dzieła sięgają nawet najlepsze teatry operowe.

O czym jest musical? Robert jest singlem i zaprosił na swoje kolejne urodziny przyjaciół. Ich obserwowanie i komentowanie okazuje się jedną z najbardziej pasjonujących opowieści w historii musicalu. I może być odpowiedzią na pytanie jak przeżyć życie: samemu czy we dwoje?

***

„Pasja według św. Jana’’ Johanna Sebastiana Bacha

Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela w Warszawie

9 kwietnia

KUP BILET

Pasja, która porusza sumienie i wrażliwość każdego człowieka

„Pasja według św. Jana” Johanna Sebastiana Bacha to jedno z największych osiągnieć naszej cywilizacji, obok takich arcydzieł, jak choćby „Mona Lisa” da Vinci, „Hamlet” Szekspira czy „2002. Odyseja kosmiczna” Kubricka. W okresie Wielkanocnym Warszawska Opera Kameralna co rok zaprasza do wysłuchania dzieł, które powinny poruszać sumienie i wrażliwość każdego dobrego człowieka. Staramy się także, by te najgenialniejsze dzieła miały najlepszych wykonawców. Stąd w tym roku obecność takich wybitnych artystów, jak Simone Kermes – uznana na świecie, niemiecka sopranistka koloraturowa, specjalizująca się w muzyce dawnej czy Sung Min Song – młody, koreański tenor, rozchwytywany na całym świecie solista, biorący udział w ważnych dziełach literatury oratoryjnej oraz w galach operowych.

Zapraszamy do wysłuchania Bachowskiej opowieści o tym, ile jeden człowiek jest zdolny zrobić dla innych ludzi, osiągając boskość. Ostatnie dni pokazują, że na szczęście wielu z nas wiernych jest jego przesłaniu. I im wszystkich, niosącym pomoc bliźnim chcemy dedykować to wydarzenie.

***

31. Festiwal Mozartowski w Warszawie

Warszawska Opera Kameralna w Warszawie

7 maja – 10 lipca

PROGRAM 31. FESTIWALU MOZARTOWSKIEGO

31. edycja największego na świecie Festiwalu dedykowanego wyłącznie Mozartowi

Tradycyjnie w programie festiwalu melomani znajdą najsłynniejsze opery Wolfganga Amadeusza Mozarta, dzieła oratoryjne, kameralne i symfoniczne.

W trakcie dwóch festiwalowych miesięcy wystawione zostaną opery: Czarodziejski flet, Wesele Figara, Idomeneo, Così fan tutte czy Uprowadzenie z seraju, tradycyjnie zabrzmi ikoniczne dla całej muzyki Requiem, dzieła kameralne oraz koncert dedykowany Mozartowskim uwerturom.

Gwiazdami 31. edycji Festiwalu będą światowej sławy dyrygenci, tacy tak: Tadeusz Kozłowski, Andrzej Szadejko, Mariusz Smolij, Piotr Sułkowski. Wystąpią także tak uznani artyści i zespoły, jak: Agnieszka Duczmal wraz z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Krzysztof Herdzin, Elizabeth Pitcairn – właścicielka słynnego, historycznego ,,Purpurowego Stradivariusa’’ oraz artyści związani z Warszawską Operą Kameralną.

Źródło:

Materiał nadesłany