EN
26.04.2023, 10:03 Wersja do druku

Warszawa. Wielka Gala Otwarcia 32. Festiwalu Mozartowskiego

14 maja w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej odbędzie się Wielka Gala Otwarcia 32. Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie. Festiwal potrwa do 2 lipca.

fot. mat. organizatora

Tak jak mozartowskie opery otwierają wspaniałe uwertury, znane również jako samoistne perły muzyki klasycznej, tak nasz Festiwal Mozartowski w Warszawie niezmiennie od kilku lat rozpoczyna Wielka Gala. W ten sposób witamy się z melomanami, dla których geniusz Wolfganga Amadeusza Mozarta, emanujący z każdej frazy i nuty jego dzieł, to kraina piękna i wrażliwości, do której co roku zapraszamy w czasie naszego wielotygodniowego cyklu.

Do udziału w Wielkiej Gali, która odbędzie się w Filharmonii Narodowej, zostali zaproszeni artyści o renomie światowej – wybitna koreańska sopranistka Sumi Jo, znana z najważniejszych scen takich jak Metropolitan Opera, Carnegie Hall, La Scala, Covent Garden i Opera Wiedeńska oraz tenor młodego pokolenia Caspar Singh, występujący na co dzień w Bayerische Staatsoper. Wykonawcom będzie towarzyszyć Orkiestra Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej MACV pod dyrekcją Benjamina Bayla.

Źródło:

Materiał nadesłany