EN

26.09.2022, 08:46 Wersja do druku

Warszawa. Warsztaty w Laboratorium Meisnera

W dniach 1- 2 października odbędą się kolejne warsztaty w Laboratorium Meisnera.

fot. mat. organizatora

Przygotowanie emocjonalne

Aktorowi bez Przygotowania emocjonalnego będzie bardzo trudno znaleźć swobodny dostęp do emocji w każdej sytuacji, także tej scenicznej.

Aby nasz występ był żywy i nasycony trzeba podeprzeć go prawdziwym uczuciem, a więc znaleźć sposób na skontaktowanie się ze sobą nawet w stresującym momencie. Dzięki tym zajęciom otrzymasz takie narzędzie.

Na warsztacie skupimy się na kluczowym ćwiczeniu z zakresu przygotowania emocjonalnego aktora – tzw. ”śnieniu na jawie”.

Będziecie mieli okazję trenować:
- wyobraźnię, która pozwoli Wam dotrzeć do Waszej emocjonalności,
- dostęp do głębokich emocji,
- autentyczne i pełne wyrażanie się,
- wpływ przygotowania emocjonalnego na mówiony przez Was tekst,
- bogactwo interpretacji tekstu.

Przygotowanie emocjonalne jest efektywnym i przydatnym narzędziem aktora w sytuacjach castingu, pracy na scenie i na planie filmowym.

Jak się przygotować do zajęć?

Prosimy o przygotowanie krótkiego tekstu monologu, na którym będziecie pracować w trakcie kursu. Nie musi być długi – wystarczy 10-15 zdań prozy. Proszę nauczyć się go „na biało”: mechanicznie, jakbyście czytali książkę telefoniczną respektując znaki zapytania oraz kropki. Można również odświeżyć znany już sobie tekst ale koniecznie bez interpretacji.

Prosimy o zabranie ze sobą notatnika i długopisu.

Miejsce: Laboratorium Meisnera, ul. Michała Paca 40, 04-386 Warszawa

Godziny zajęć: 10.00 – 14.00

Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowo: [email protected] lub poprzez formularz na tej stronie. Prosimy o wysłanie kilku słów o sobie oraz podanie numeru telefonu.

Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

Jeżeli nie otrzymasz od nas odpowiedzi w ciągu 48 godzin, koniecznie sprawdź FOLDER SPAM. Zapewniamy Was, że odpowiadamy na wszystkie zapytania.
  • Prowadzący:

    Aleksandra Walusiak

  • Najbliższa data:

    1-2 październik 2022

  • Cena:

    380 zł


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne