12.02.2021, 09:04 Wersja do druku

Warszawa. Walentynkowy spektakl Teatru 21 dostępny online

"Statek miłości. Odcinek 1" Teatru 21 – zespołu, który w tym roku został nagrodzony Paszportem POLITYKI w kategorii „Teatr” – będzie można zobaczyć na portalu eWejsciowki.pl w dniach 12-21 lutego. Zysk z biletów przeznaczony zostanie na remont Centrum Sztuki Włączającej i stałej siedziby teatru. 

fot. Grzegorz Press

Przedstawienie „Statek miłości. Odcinek 1” jest jedną z odsłon cyklu realizowanego przez Teatru 21 w latach 2012-2015. Każdy z odcinków naszego teatralnego serialu został zrealizowany jako osobny, autonomiczny element. Nie trzeba oglądać wszystkich. Przedstawienia te opowiadają o najważniejszych dla aktorów Teatru 21 tematach. W "Statku miłości"  skupiamy się wokół tematu miłości, uczuć, pragnienia bliskości – mówi Justyna Sobczyk, reżyserka przedstawienia.

W spektaklu poznajemy czternastu bezrobotnych aktorów, którzy nie znaleźli producenta dla swojego wymarzonego serialu “…i my wszyscy”. Postanawiają założyć biuro podróży pod nazwą „Statek miłości”. Bohaterowie wpadają na pomysł organizowania rejsów do źródła. Postanawiają stworzyć program artystyczny, który zapewni widzom przeżycie jedyne w swoim rodzaju.

Spektakl będzie można zobaczyć na portalu eWejsciowki.pl od 12 do 21 lutego. Rejestracja wideo będzie dostępna w dwóch wersjach: z napisami oraz z tłumaczeniem na polski język migowy (PJM). Za bilet można zapłacić dowolną kwotę (minimalnie 10 zł). Zysk ze sprzedaży biletów w całości przeznaczony zostanie na remont Centrum Sztuki Włączającej/ Teatr 21. Będzie to pierwsza społeczna instytucja kultury w całości poświęconej sztuce osób z niepełnosprawnościami oraz stała siedziba Teatru 21.

W ostatniej scenie spektaklu „Statek miłości. Odcinek 1” aktorzy wykonują zbiorowy taniec hula, którym chcą przywołać miłość. Z okazji Walentynek Teatr 21/ Centrum Sztuki Włączającej przygotował wydarzenie towarzyszące – krótkie warsztaty hawajskiego tańca online! Poprowadzi je Joanna Mazurek, pasjonatka kultury hawajów i nauczycielka tańca hula. Początek warsztatów 14 lutego o g. 19.00 na platformie ZOOM (https://us02web.zoom.us/j/83719923651).

Teatr 21 to zespół teatralny, którego aktorami są głównie osoby z zespołem Downa i autyzmem. W ciągu 15 lat swojej działalności stworzył kilkanaście spektakli prezentowanych w teatrach i instytucjach w całej Polsce. Grupa występowała na festiwalach krajowych (m.in. Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kraków) i zagranicznych (Praga, Berlin, Helsinki, Freiburg).  Oprócz działalności artystycznej Teatr 21 zajmuje się również edukacją, pedagogiką teatru, działalnością wydawniczą, organizuje konferencje, wykłady i pracuje w międzynarodowych sieciach. W 2021 Teatr 21 został nagrodzony Paszportem POLITYKI w kategorii "Teatr". 

fot. Grzegorz Press

Od 2020 r. Teatr 21 prowadzi Centrum Sztuki Włączającej – społeczną instytucję kultury współfinansowaną przez m.st. Warszawę, poświęconą twórczości artystów z niepełnosprawnościami i włączaniu w pole sztuki, kultury i nauki różnorodnych grup społecznych. Centrum Sztuki Włączającej i Fundacja Teatr 21 planują otworzyć swoją siedzibę na warszawskiej Pradze Północ, jednak ciągle zbierane są fundusze na niezbędny remont tego miejsca. Wsparcie finansowe dla tej idei można przekazać za pośrednictwem strony zrzutka.pl/teatr21

Program Teatr 21/ Centrum Sztuki Włączającej jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne