EN

29.06.2021, 14:54 Wersja do druku

Warszawa. Wakacyjne wędrówki Teatru Guliwer po mieście

Premierowy spektakl Teatru Guliwer pt. „Ach, jak cudowna jest Panama” wyrusza w miejską wędrówkę po stolicy i zagra gościnnie w kilku dzielnicach Warszawy. Plenerowe występy Teatru Guliwer wzbogacą letnią ofertę kulturalną Bemowa, Targówka i Bielan. 

fot. Bartek Warzecha

Zrealizowane na podstawie słynnej książki Janoscha przedstawienie „Ach, jak cudowna jest Panama” to najnowszy spektakl w repertuarze Teatru Guliwer, którego czerwcowa premiera odbyła się w Amfiteatrze Parku Sowińskiego na Woli.  

Z początkiem lipca przedstawienie ponownie zagości w otwartej przestrzeni miasta, tym razem na trzech warszawskich scenach plenerowych. Pachnące bananami, barwne widowisko o poszukiwaniach wymarzonej Panamy, będą mogli obejrzeć także mieszkańcy Warszawy, którzy na co dzień nie sąsiadują z mokotowskim Teatrem Guliwer. Spektakl skierowany jest do widzów od trzeciego roku życia. 

Już 1 lipca Teatr Guliwer zagra dla warszawskich szkół i przedszkoli w Amfiteatrze w Parku Górczewska na Bemowie. Tydzień później w dniu 8 lipca Teatr zaprezentuje spektakl na scenie letniej przed budynkiem Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

Panamowa podróż Teatru Guliwer zakończy się na Bielanach, gdzie 11 lipca wystąpi w Parku Olszyna. 

Szczegółowe informacje dotyczące występów Teatru Guliwer dostępne są na stronach organizatorów wydarzeń plenerowych oraz na stronie Teatru www.teatrguliwer.pl 

Linki z informacją o plenerowych spektaklach dla poszczególnych dzielnic:

Bemowo: https://www.bemowo.waw.pl/aktualnosc/spektakl-ach-jak-cudowna-jest-panama-w-rezyserii-roberta-jarosza/

Targówek: https://ckia.waw.pl 

Bielany: http://bielany.waw.pl/page/342,aktualnosci.html?id=3247 

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne