EN
17.06.2022, 15:45 Wersja do druku

Warszawa. W weekend „Stosunki prawne” w Teatrze ME/ST

„Stosunki prawne” to przewrotna analiza relacji damsko-męskich, w której bohaterowie rozmawiają ze sobą formalnym językiem, będącym połączeniem mowy codziennej z językiem zaczerpniętym z kodeksu cywilnego. Teatr ME/ST zaprasza na pokazy 18 i 19 czerwca.

fot. mat. teatru

On i Ona przedstawiają się jako podmioty prawne, które wchodząc w  relacje damsko-męskie, odgrywają przed widzami codzienne sytuacje, które stają się wręcz groteskowe i urastają do rangi problemów. Czy zwykła domowa czynność, jaką jest parzenie herbaty, może stać się przyczyną rozpadu idyllicznego pożycia dwojga ludzi? Co by było, gdyby stworzono „Kodeks damsko-męski”, a jego zasad należałoby przestrzegać wchodząc w stały związek partnerski?

Całość sztuki, posiada lekką formę komediową, przewrotnie pokazując odwieczne konflikty między partnerami, będącymi w związku o dowolnej konfiguracji. 

Aby lepiej zrozumieć irracjonalne zachowanie kobiet w niektórych sytuacjach domowych, bohaterka spektaklu „wchodzi w  skórę” Temidy i opowiadając o swoim burzliwym związku  z Zeusem, tworzy pomost między mitologią a codziennością. 

Ukazanie relacji dwojga ludzi, z punktu widzenia prawnego, daje możliwość spojrzenia z innej perspektywy na kwestia związane z  naszym codziennym życiem. Czy lekiem na kryzys małżeński jest ustalenie formalnych zasad, dotyczących częstotliwości pożycia? A może warto spróbować godziny szczerości, która w zaskakujący sposób odkryje przed nami zamiatane pod dywan niedomówienia?

Spektakl „Stosunki prawne”, to sztuka, w której widzowie, będą mieli szansę odnaleźć element swojego życia. Niejednoznaczne ukazanie znanych każdemu sytuacji damsko-męskich, pozwoli nabrać dystansu i świeżego spojrzenia na relacje z obecnym lub przyszłym partnerem.

Scenariusz, reżyseria, muzyka: Szymon Turkiewicz

Scenografia, kostiumy: Magdalena Engelmajer

Występują: ONA - Magdalena Engelmajer, ON - Sławomir Głazek

TEATR ME/ST 

Działalność teatru współfinansuje m.st Warszawa

„Stosunki Prawne”

Komedia damsko-męską oparta na aktach.

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE

18 czerwca, g. 17.00

18 czerwca, g. 19.00

19 czerwca, g. 17.00

19 czerwca, g. 19.00

CENY BILETÓW

Osoby +65: 25 zł, studenci: 35 zł

E-wejściówki: 42 zł

W kasie teatru 60 zł.

MIEJSCE Pałac Zamoyskich, ul. Foksal 2

KONTAKT [email protected], 791 473 063

Źródło:

Materiał nadesłany