Trzy numery czasopisma teatralnego „Dialog Puzyny” zostaną wydane przez miasto stołeczne Warszawa. – napisano na stronie Urzędu Miasta. – To wsparcie projektu alternatywy wydawniczej na czas kryzysu po mianowaniu Antoniego Wincha redaktorem naczelnym miesięcznika „Dialog” wbrew woli zespołu. Do końca roku ukażą się trzy numery „Dialogu Puzyny” z tekstami autorów i autorek, odmawiających współpracy z pismem pod nowym kierownictwem narzuconym przez Instytut Książki.
„Warszawa nie pierwszy raz ratuje działania kulturalne, które tracą wsparcie lub niezależność. Robimy wiele, żeby zachować wolność kultury, choć sytuacje polityczna i finansowa temu nie sprzyjają” – mówi Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy.
W każdym z numerów znajdą się 3 lub 4 teksty dramatyczne (polskie i zagraniczne) oraz kilkanaście tekstów autorskich (rozmowy, eseje, felietony). Pierwszy z tych numerów będzie miał charakter monograficzny – poświęcony będzie przejmowaniu instytucji kultury przez polityków PiS-u po 2015 roku. Redakcję i korektę tekstów, łamanie pisma przeprowadzą osoby związane do tej pory z miesięcznikiem „Dialog”. Pismo będzie dostępne w dwóch wersjach: drukowanej oraz ebookowej. Zostanie także założona strona internetowa, na której udostępniona będzie większość tekstów opublikowanych w piśmie.
„Dialog” od początku istnienia (1956) wydawany był w Warszawie i przyczyniał się do rozwoju dyskusji teatralnej nie tylko w środowisku warszawskim. Wsparcie „Dialogu Puzyny” jest próbą zachowania ciągłości czasopisma, które od wielu lat jest ważne dla środowiska teatralnego w Polsce.