EN

17.12.2021, 08:27 Wersja do druku

Warszawa. Trzaskowski odmraża remont Sali Kongresowej i budowę teatru TR na pl. Defilad

Inne aktualności

Na czwartkowej sesji Rady Warszawy omawiano projekt budżetu na 2022 r., a także zmiany w wieloletniej prognozie finansowej miasta. Znalazły się w niej pieniądze na remont Sali Kongresowej i budowę Teatru TR na pl. Defilad. Jeszcze niedawno wydawało się, że obie te inwestycje pójdą do zamrażarki. Pisze Michał Wojtczuk w Gazecie Wyborczej - Stołecznej.

W wieloletniej prognozie finansowej zwiększono do 275 mln zł kwotę na remont Sali Kongresowej w Pałacu Kultury. A o ponad 150 mln zł, do 289 mln zł, środki rezerwowane na budowę Teatru TR na pl. Defilad.

Przetargi w 2022 r.

- Przetargi na obie inwestycje są planowane na 2022 r. - informuje Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka stołecznego ratusza.

Remont Sali Kongresowej zaczął się w 2014 r. W 2016 r. zbankrutował wykonawca. Przez dwa lata trwały analizy, zapadła decyzja o zwiększeniu zakresu prac. W 2018 r. Rada Warszawy na wniosek kierownictwa Pałacu Kultury zarezerwowała w wieloletniej perspektywie finansowej aż 185 mln zł na modernizację Sali Kongresowej. W 2021 r., kiedy zakończono prace nad projektem, okazało się, że rezerwowana kwota nie wystarczy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Trzaskowski odmraża remont Sali Kongresowej i budowę teatru TR na pl. Defilad

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Stołeczna” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Michał Wojtczuk

Data publikacji oryginału:

16.12.2021 19:27

Wątki tematyczne