EN

20.01.2022, 08:31 Wersja do druku

Warszawa. Trwają przygotowania do musicalu "Matylda"

Teatr Syrena w Warszawie i Teatr Kameralny w Bydgoszczy rozpoczęły pracę nad musicalem "Matylda" w reż. Jacka Mikołajczyka.

fot. proj. Joanna Rusinek

„Matylda” to musicalowy hit dla widzów w każdym wieku, który przenosimy na polskie sceny prosto ze scen West Endu i Broadwayu, czyli światowych stolic musicalu. To historia sześcioletniej dziewczynki, która posiada genialny umysł, wielkie serce i… kompletnie niepasującą do niej rodzinę. Jej tata jest nieuczciwym sprzedawcą samochodów, mamę interesują tylko pieniądze i święty spokój, a brat stanowczo nie grzeszy inteligencją. I nikt z nich absolutnie nie rozumie, dlaczego Matylda spędza tyle czasu na czytaniu książek. Co gorsza, jest jeszcze szkoła, w której rządzi Panna Łomot - już samo nazwisko mówi sporo o jej metodach wychowawczych. Aby przetrwać i zachować swoją wyjątkową wrażliwość, Matylda musi znaleźć sobie przyjaciół…

„Matylda” to rozśpiewany i roztańczony musical, w którym biorą udział zarówno dorośli aktorzy, jak i wiele utalentowanych dzieci. Polska wersja musicalu powstaje w koprodukcji teatrów Kameralnego w Bydgoszczy (premiera 19 marca) oraz Syrena w Warszawie (premiera 10 września).

Źródło:

Materiał nadesłany