EN
28.04.2022, 09:23 Wersja do druku

Warszawa. Trwają próby do „Niekończącej się historii” w Rampie

W Teatrze Rampa trwają próby do „Niekończącej się historii” wg Endego w reżyserii Magdaleny Miklasz – międzypokoleniowego spektaklu dla małych i dużych widzów. Premiera odbędzie się 14 maja.

fot. Volatus Media

Autorem adaptacji kultowej baśni Michaela Endego jest Maciej Podstawny, przedstawienie reżyseruje Magdalena Miklasz, za scenografię odpowiada Mirek Kaczmarek, za kostiumy – Grupa Mixer. Muzykę komponuje Anna Stela, choreografię przygotowuje Marta Bury, video – Amadeusz Nosal. 

We wrogim dla fantazji czasie Teatr wraca do bezbrzeży wyobraźni, dziecięcych marzeń i książkowej „Niekończącej się historii”, ale też do pozytywnych wspomnień wokół słynnego filmu Wolfganga Petersena i legendarnej muzyki. 

Spektakl będzie inscenizacją Wielkiego Poszukiwania Atreju i wielkiej przygody Sebastiana oraz próbą odnalezienia się w sytuacji dorosłych, którzy „Niekończącą się historię” poznali w latach 80-tych. Bohaterem adaptacji jest zarówno tamten Bastian – dziś ojciec nastoletniego chłopca – jak i jego syn, młody człowiek, który wyruszy do Fantazjany trzydzieści lat później, śladami naszych dawnych wzruszeń. 

W spektaklu wystąpią: Sara Celler-Jezierska, Michalina Dąbrowska, Agata Łabno, Agnieszka Makowska, Anna Stela, Filip Karaś, Julian Mere, Robert Tondera oraz Iwo Woźniak. 

Premierę „Niekończącej się historii” zaplanowano na 14 maja na Dużej Scenie, a w najbliższych dniach Rampa zaprasza m.in. na komediowy „Testament dziadersa” w reżyserii Mateusza Płochy, muzyczny stand-up „Gloria Amore Victis”  w wykonaniu duetu Dziewczyny i Chłopaki. Ale bez Chłopaków oraz na koncert grupy Chłopca Kontra Basia. Zespół wystąpi w Klubie Tragediowym Rampy już 29 kwietnia inaugurując cykl kameralnych koncertów „Muzyka Miasta” zainicjowany przez Martę Zalewską – kierowniczkę muzyczną Teatru Rampa. 

Informacje o repertuarze i biletach są dostępne na stronie: teatr-rampa.pl.

Zapraszamy na Targówek – 12 minut metrem od centrum. 

Źródło:

Materiał nadesłany