EN

28.06.2021, 14:33 Wersja do druku

Warszawa. Trwa rekrutacja na Studia Podyplomowe "Nowe media w instytucjach dziedzictwa kulturowego"

Inne aktualności

Trwa rekrutacja na 2. edycję Studiów Podyplomowych "Nowe media w instytucjach dziedzictwa kulturowego". 

Dla kogo?

Studia kierowane są do absolwentów studiów I oraz II stopnia, pracowników instytucji dziedzictwa kulturowego, muzeów, bibliotek, archiwów, instytucji edukacyjnych, szkół, agencji reklamowych, jak również dziennikarzy zajmujących się taką tematyką i innych osób zainteresowanych szeroko pojętą problematyką upowszechniania dziedzictwa kulturowego.

Tematyka studiów

Studia obejmują teoretyczne i praktyczne zagadnienia w zakresie funkcjonowania różnorodnych typów instytucji dziedzictwa kulturowego z wykorzystaniem nowych mediów i współczesnych technologii informatycznych, rewolucjonizujących możliwości ekspozycyjne, a także formę dokumentacji i udostępniania oraz inwentaryzowania i digitalizacji zbiorów.

Przykładowe proponowane zajęcia to: Historia instytucji dziedzictwa kultury, Tożsamość konkurencyjna instytucji dziedzictwa kulturowego, Technologie cyfrowe w dokumentacji i zarządzaniu zbiorami (digitalizacja i dokumentacja trójwymiarowa), Organizacja wystaw i prezentacji stałych i czasowych z wykorzystaniem nowych mediów, Promocja i kształtowanie wizerunku instytucji kultury oraz budowanie marki w oparciu o nowe media, Edukacja w instytucjach sektora GLAM, Grupy zagrożone wykluczeniem społecznym w instytucjach dziedzictwa kulturowego, Neuromuzeologia i wiele innych.

Program studiów dostępny jest na naszej stronie: https://www.wdib.uw.edu.pl/studia/studiapodyplomowe/studia-podyplomowe-nowe-media-w-instytucjach-dziedzictwa-kulturowego.

Gdzie i kiedy?

• Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Bednarska 2/4 00-310 Warszawa

ul. Nowy Świat 69 00-927 Warszawa

• Zjazdy odbywać będą się w soboty i niedziele w ramowych godzinach 9.00-16.00

• Pierwszy zjazd planowany jest na początek listopada 2021 roku.

Ze względu na warunki epidemiczne, zajęcia w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022 odbywać się mogą w formie stacjonarnej, hybrydowej lub zdalnej. Szczegółową informację będziemy mogli przekazać po opublikowaniu zarządzenia Rektora UW.

Rekrutacja

Rekrutacja trwa do 1 października 2021 roku. Rekrutacja odbywa się za pomocą systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK). Wymagane dokumenty to:

• podanie o przyjęcie na studia wydrukowane z systemu IRK,

• odpis dyplomu,

• adres korespondencyjny.

Dokumenty prosimy o przesyłanie listem poleconym na adres: Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW ul. Bednarska 2/4, 00-310 Warszawa z dopiskiem "Studia podyplomowe - Nowe media i instytucjach dziedzictwa kulturowego".

Możliwe jest również złożenie dokumentów osobiście w siedzibie Wydziału. W takim przypadku prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy ze względu na pracę zdalną.

Opłaty

Czesne wynosi 3 300 złotych za trzy semestry łącznie.

Istnieje możliwość rozłożenia płatności na 3 raty.

Dodatkowe opłaty obejmują 30 zł za wydanie świadectwa ukończenia studiów.

Kontakt

Więcej informacji o studiach i rekrutacji znajdą Państwo na stronie: https://irk.uw.edu.pl/pl/offer/PODYPL2020/programme/SP-IN-NMIDK/.

Zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem: [email protected] lub poprzez system IRK.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne