EN

13.01.2022, 16:52 Wersja do druku

Warszawa. TR zdradza repertuar na styczeń, luty i marzec

"Serce" / fot. Monika Stolarska / mat. teatru

STYCZEŃ 2022 W TR WARSZAWA
14, 15 i 16 stycznia br. o godzinie 19:00 zaprosimy na spektakl "SERCE" w reżyserii Wiktora Bagińskiego, który zagramy na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8.

Między 25 a 30 stycznia br. o godzinie 19:00 na scenie TR Warszawa/ATM Studio odbędą się pokazy "CZĄSTEK KOBIETY" w reżyserii Kornéla Mundruczó.

28, 29 i 30 stycznia br. o godzinie 19:00 na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 zaprosimy na pokazy "AUTOKOREKTY" w reżyserii Jakuba Skrzywanka.

LUTY 2022 W TR WARSZAWA
4, 5, 6 lutego br. o godzinie 19:00 zagramy dwa spektakle – równolegle na obu scenach TR Warszawa: "NIETOPERZA" w reżyserii Kornéla Mundruczó (scena TR Warszawa/ATM Studio) oraz "STREAM" w reżyserii Katarzyny Minkowskiej (scena TR Warszawa/Marszałkowska 8).

8 lutego br. o godzinie 19:00 zaprosimy na czytanie sceniczne tekstu autorstwa Rafała Dziemidoka “SKOPUJĄC KOŁDERKĘ” w reżyserii Mirosława Zbrojewicza. Bohaterki i bohaterowie tekstu nie mają konkretnie nadanych imion, wieku, rasy, płci psychologicznych profili, są demokratycznie wybranymi reprezentantami intymności. “SKOPUJĄC KOŁDERKĘ” to tekst performatywny/sztuka teatralna, a w zasadzie - jak mówi sam autor - dialog dla teatru dotykający duchowej kondycji współczesnego człowieka: Przyświecającą mi ideą jest potraktowanie sztuki teatralnej jako dialogu. Wierzę, że uzasadnia to wybór napisania tekstu na użytek teatru, a nie zastosowania innej formy literackiej. Piszę więc słowa, które chcę, aby były powiedziane przez kogoś (aktorów) w formie rozmowy i usłyszane przez kogoś (publiczność) a nie przeczytane przez czytelnika. Oczywiście, li tylko do lektury, również gorąco zapraszam. Teatr rozumiany jako praktyka organizowania czasu i przestrzeni dostarcza słowom padającym ze sceny kontekstu, znaczenia, odcieni interpretacyjnych. Zatem fabuła, psychologia postaci nie są obecne w tym tekście, są ewentualnymi tematami do podjęcia przy jej realizacji scenicznej. Sztuka ta jest dialogiem prowadzonym wobec a może i z widownią. Rafał Dziemidok

W czytaniu wezmą udział aktorki i aktorzy TR Warszawa: Jacek Beler, Natalia Kalita, Maria Maj i Adam Woronowicz. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Tekst powstał w ramach rezydencji dramatopisarskiej Sceny Nowej Dramaturgii Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Scena Nowej Dramaturgii jest platformą skupioną na współczesnych metodach tworzenia opowieści teatralnych a jej celem rozwijanie projektów teatralnych i wspólna dyskusja nad tekstami. Jej kuratorami są reżyserka Martyna Łyko oraz Witold Mrozek, krytyk teatralny i dziennikarz. W sesjach dopracowywania projektów wezmą udział uznani praktycy i praktyczki reżyserii oraz dramaturgii. Organizatorzy szukają nowych jakości, powstających ze spotkania reżysera/ki i dramaturga/żki już na wczesnym etapie pracy nad projektem – a jednocześnie tworzenia nowych konfiguracji artystycznej współpracy".

14, 15, 16, 17 i 18 lutego br. w godzinach 17:00-20:00 odbędą się warsztaty-laboratorium "PRÓBY MŁODOŚCI", towarzyszące najnowszej premierze TR Warszawa “AUTOKOREKTA” w reżyserii Jakuba Skrzywanka. Prowadzący warsztaty pedagodzy teatru, Michał Domański i Anna Rochowska z zespołu edukacji TR Warszawa w używając narzędzi teatralnych chcą zapytać co to znaczy być młodym i młodą oraz wspólnie z uczestnikami i uczestniczkami zastanowić się, czy bycie nastolatkiem jest jedyną i podstawową kategorią do mówienia o dojrzewających dorosłych. Opierając się na głosie aktorek i aktorów ze spektaklu "AUTOKOREKTA” uczestnicy i uczestniczki warsztatów “PRÓBY MŁODOŚCI” zadadzą sobie pytania m.in. o znaczenie bycia reprezentantem i reprezentantką młodości, a także czy powiedzenie na scenie czegoś „od siebie” oraz czy ucieczka od bycia głosem pokolenia "Z” jest możliwa? I co najważniejsze – czy powinno się od uciekać od bycia głosem pokolenia? Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 15-go roku życia.
Koszt 5-dniowych warsztatów wynosi 150 złotych. Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.

16, 17, 18 19 i 20 lutego br. o godzinie 19:00 zaprosimy na "MĘCZENNIKÓW" w reżyserii Grzegorza Jarzyny (scena TR Warszawa/ATM Studio). 18, 19 i 20 lutego br. o godzinie 19:00 na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 zagramy "AUTOKOREKTĘ" w reżyserii Jakuba Skrzywanka. Między 23 a 27 lutego br. na scenie TR Warszawa/ATM Studio odbędą się pokazy "INNYCH LUDZI" w reżyserii Grzegorza Jarzyny.

MARZEC 2022 ROKU W TR WARSZAWA

W marcu zaprosimy na kolejne pokazy tytułów z repertuaru TR Warszawa, m.in. 3, 4 , 5 i 6 marca br. o godzinie 19:00 na scenie TR Warszawa/ATM Studio zagramy “CZĄSTKI KOBIETY" w reżyserii Kornéla Mundruczó (bilety na spektakl będą dostępne w ostatnim tygodniu stycznia br.), a 10, 11, 12 i 13 marca br. o godzinie 19:00 na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 zagramy spektakl “KALIFORNIA. GRACE SLICK” w reżyserii René Pollescha.

Źródło:

Materiał nadesłany