EN
3.02.2022, 17:13 Wersja do druku

Warszawa. TR odwołuje pokazy "Nietoperza"

"Stream" / fot. Monika Stolarska / mat. teatru

Z przykrością informujemy, że pokazy spektaklu "NIETOPERZ" w reżyserii Kornéla Mundruczó zaplanowane na 4, 5 i 6 lutego br. na scenie TR Warszawa/ATM Studio zostały odwołane z powodu choroby osoby z zespołu.

W najbliższy weekend zapraszamy na pokazy spektaklu "STREAM" w reżyserii Katarzyny Minkowskiej, które odbędą się 4, 5, 6 lutego br. o godzinie 19:00 na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8. Polecam Państwa uwadze opublikowaną na naszej stronie internetowej rozmowę z Julitą Goździk, scenografką i kostiumografką spektaklu.

W przyszłym tygodniu zapraszam serdecznie na czytanie sceniczne tekstu autorstwa Rafała Dziemidoka “SKOPUJĄC KOŁDERKĘ” w reżyserii Mirosława Zbrojewicza we wtorek 8 lutego br. o godzinie 19:00 na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8. W czytaniu wezmą udział aktorki i aktorzy TR Warszawa: Jacek Beler, Natalia Kalita, Maria Maj i Adam Woronowicz.

SKOPUJĄC KOŁDERKĘ” to tekst performatywny/sztuka teatralna, a w zasadzie - jak mówi sam autor - dialog dla teatru dotykający duchowej kondycji współczesnego człowieka: Przyświecającą mi ideą jest potraktowanie sztuki teatralnej jako dialogu. Wierzę, że uzasadnia to wybór napisania tekstu na użytek teatru, a nie zastosowania innej formy literackiej. Piszę więc słowa, które chcę, aby były powiedziane przez kogoś (aktorów) w formie rozmowy i usłyszane przez kogoś (publiczność) a nie przeczytane przez czytelnika. Oczywiście, li tylko do lektury, również gorąco zapraszam. Teatr rozumiany jako praktyka organizowania czasu i przestrzeni dostarcza słowom padającym ze sceny kontekstu, znaczenia, odcieni interpretacyjnych. Zatem fabuła, psychologia postaci nie są obecne w tym tekście, są ewentualnymi tematami do podjęcia przy jej realizacji scenicznej. Sztuka ta jest dialogiem prowadzonym wobec a może i z widownią.

Źródło:

Materiał nadesłany