O technice Meisnera - kluczu do drugiego człowieka, o zawodowych perypetiach w czasach lockdownu, a także o tym co ukrywa się w każdej damskiej torebce opowiedzą artyści CYBER ZASP. Wśród wrześniowych premier znajdą się m.in. krótkie formy filmowe i teatralne.
Scena SPATiF online na YouTube zaprasza:
3 września, godz. 19.00 "Jak technika Meisnera uratowała mój [aktorski] żywot" - Judy Turan/ spotkanie online
Krótki przewodnik po technice Meisnera poprowadzi aktorka i coach Judy Turan: "opowiem nie tylko o fundamentach metody - empatii, głębokim słuchaniu i kreatywności jaką wyzwala, ale także o tym, w jaki sposób czyni nas lepszymi ludźmi. Podzielę się też osobistą historią o tym jak technika Meisnera pomogła mi przetrwać (i to z pewnymi zawodowymi sukcesami) w trudnym dla artystów czasie pandemii. Pokażę też jedno lub dwa narzędzia do praktyki własnej. Szczególnie dziś, w czasach niepewności jutra i chaosu warto wsłuchać się w siebie i innych, żeby doświadczyć, że wszystko, czego potrzebujemy jest tak naprawdę w naszym zasięgu."
4 września, godz. 19.00 "W poszukiwaniu teatru" - Anna Kękuś/ spotkanie online
Spotkanie dotyczy próby odnalezienia się artysty, konkretnie reżysera teatralnego, w zupełnie nowej, pandemicznej rzeczywistości. Ta rzeczywistość z jednej strony zagraża z drugiej - prowokuje do nowych artystycznych działań podejmowanych w innej przestrzeni niż teatr. Inspirujący aspekt powyższego to szczególna współpraca środowiskowa, a także wsparcie osób nie związanych zawodowo z dziedzinami kultury. Spotkanie prowadzi reżyserka teatralna Anna Kękuś: "osobiście dotknęłam zjawiska synergii i chciałabym się podzielić z Państwem swoim nowym doświadczeniem".
5 września, godz. 19.00 "Tina. Początek" - Maciej Dmochowski/ etiuda filmowa
Bohater filmu bierze nas w podróż po swojej zawodowej ścieżce: pierwszych fascynacjach, ważnych spotkaniach, rozczarowaniach. Towarzyszy mu ona: idolka z dzieciństwa, której kasety słuchał z wypiekami na twarzy. Silna, choć niełaskawie traktowana przez los kobieta, artystka, osobowość. Co to znaczy być jak Tina Turner? Etiuda "Tina. Początek" zrealizowana została na podstawie autentycznych prywatnych listów aktora, pisanych na przestrzeni wielu lat m.in. do matki, przyjaciela, przypadkowo spotkanego na ulicy bezdomnego.
6 września, godz. 19.00 "Przez impro do ZASP-u" - Łukasz Szymanek/ spotkanie online
Opowieść o drodze: do aktorstwa, do ZASP-u i do ukochanego Lublina. Łukasz Szampanek Szymanek, członek grupy Poławiacze Pereł Imrov Teatr zaprasza w najprawdziwszy rajd po życiowej ścieżce. Spodziewajcie się wszystkiego! A na pewno: anegdotek kabaretowych i dużej dawki improwizacji.
11 września, godz. 19.00 Damska Torebka - Aniceta Ochnicka/ krótka forma teatralna
Spektakl autorstwa i w wykonaniu Anicety Ochnickiej. Damska Torebka to kalejdoskop "torebusiowych" spraw - tych serio i tych zabawnych, tych poważnych i tych nie do uwierzenia. Szczypta przemyśleń, anegdot, poezji i muzyki. Kobieta bez torebki...? Nie ma takiej opcji!
12 września, godz. 19.00 Poezja obrazu - Urszula Nawrot/ spotkanie online
Aktorka i reżyserka Urszula Nawrot opowie o wystawie fotografii, którą przygotowywała w czasie lockdownu i pokaże jak czas zamknięcia wpłynął na proces twórczy. Przede wszystkim jednak dowiemy się czym jest tytułowa poezja obrazu i jak artystka realizuje tę formę poprzez film i fotografię.
13 września, godz. 19.00 "Wokalistka do góry nogami" - Marta Kuszakiewicz/ spotkanie online
Historia o pewnej wokalistce, która rzuciła wszystko i...wyjechała na Kostarykę. I ani awaria samolotu, ani trzęsienie ziemi nie przeszkodziły jej w spełnieniu marzenia: w końcu zaśpiewała koncert w Raju i to - dla samej pani prezydent. O swojej trzyletniej przygodzie na Kostaryce i książce, która o tym powstała opowie Marta Kuszakiewicz.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.