EN

12.02.2021, 17:01 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Żydowski zaprezentuje premierę koncertu Vadima Brodskiego - 14 lutego

fot. Andrzej Rosa / mat. teatru

Festiwal Warszawa Singera planuje na walentynkową niedzielę premierę transmisji wideo koncertu Vadima Brodskiego. To jedyna okazja do obejrzenia jeszcze raz tego koncertu z ostatniego Festiwalu Warszawa Singera w sierpniu 2020 roku - poinformowano w piątek na Fb Teatru Żydowskiego w Warszawie.

Jak wyjaśniono na Fb teatru, "wybitnemu skrzypkowi towarzyszą inni znakomici muzycy oraz śpiewająca w jidysz Kamila Klimczak - aktorka Teatru Bagatela w Krakowie, która z równym powodzeniem odnajduje się w rolach śpiewanych i komediowych, dramatycznych i lirycznym, a także znakomicie czuje się w repertuarze klezmerskim i kabaretowym".

W programie koncertu znalazły się, m.in. pieśni żydowskie - "Rodzynki z migdałami", "Rebeka", "Kroke", "Tak jak malował Pan Chagall", "Piątkowy wieczór", oraz utwory: "Yehudit", "Mein Idishe Mame", "Chackełe", "Gdy jedna łza", część 4. Trio Dymitra Szostakowicza, "Memento Moritz", "Jewish Sketch" K. Wileńskiego, "Schindler list".

"Wirtuoz skrzypiec i czarujący showman Vadim Brodski w koncercie muzyki żydowskiej to wydarzenie, nie tylko dla miłośników talentu polsko-ukraińskiego artysty, ale i kanonu pieśni żydowskich" - podkreślono we wpisie.

Koncert udostępniony zostanie 14 lutego na Fb stołecznego Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne