EN
12.02.2021, 14:56 Wersja do druku

Poradnik dla chłopców w każdym wieku, czyli nowy spektakl w Operze na Zamku

- Kiedyś ten balet był świetnie odbierany i bardzo dobrze rozumiany przez mężczyzn, bo dowiadywali się czegoś o kobietach, ich emocjach. Taki poradnik dla chłopców w każdym wieku - mówi Zofia Rudnicka, choreografka spektaklu "Wizje miłości / Mity".

Opera na Zamku zaprasza w sobotę (godz. 19) i w niedzielę (godz. 18) na premierowe spektakle baletowe „Wizje miłości / Mity” w choreografii Zofii Rudnickiej – na żywo i online. Pierwsza część opowiada historie pięciu kobiet w różnym wieku. Stopniowo poznajemy marzenia, nadzieje i oczekiwania bohaterek: Dziewczynki, Panienki, Młodej, Dojrzałej i Przegranej. Druga część to świat antycznej mitologii, w której przemiany bóstw i herosów wyjaśniają zachodzące w przyrodzie zjawiska. Ujrzymy tragedię zakochanego w sobie Narcyza oraz metamorfozy leśnych nimf. Każdy mit to inny obraz, taniec i nastrój.="#anchorlink">

O pracy nad spektaklem, o Ewie Głowackiej, której dedykowane jest przedstawienie, o współpracy z Olgą Lipińską i o swojej córce Izie, która poszła w ślady mamy, opowiada Zofia Rudnicka, choreografka, wykładowczyni tańca, była solistka Teatru Wielkiego w Warszawie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Poradnik dla chłopców w każdym wieku, czyli nowy spektakl w Operze na Zamku

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Szczecin” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.