EN

22.10.2021, 08:37 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar drugiej części sezonu 2021/22

Teatr Wielki - Opera Narodowa zaprasza na drugą część sezonu artystycznego 2021/22. Na stronie teatrwielki.pl znajduje się już repertuar od stycznia do czerwca 2022 roku.

Zaprezentujemy trzy tytuły premierowe: Barbarę Radziwiłłównę Henryka Jareckiego, przygotowaną przez Chór i Orkiestrę Teatru Wielkiego - Opery Narodowej pod dyrekcją Marty Kluczyńskiej, Borysa Godunowa Musorgskiego w reżyserii Mariusza Trelińskiego, oraz balet Dracula, w choreografii Krzysztofa Pastora z muzyką Wojciecha Kilara, stanowiący adaptację powieści grozy Brama Stokera (1897) i jej oscarowej ekranizacji z roku 1992 w reżyserii Francisa Forda Coppoli. Ponadto w repertuarze znajdą się znane już naszej publiczności tytuły operowe: Czarodziejski flet Mozarta, Tosca Pucciniego, Carmen Bizeta, Rigoletto Verdiego, Straszny dwór i Halka Moniuszki. Na afisz teatralny wrócą niewystawiane od kilku sezonów – Traviata Verdiego oraz Oniegin Czajkowskiego w reżyserii Mariusza Trelińskiego. Miłośnicy baletu będą mieli okazję obejrzeć spektakl Mayerling w mistrzowskiej choreografii Kennetha MacMillana, szekspirowską Burzę w choreografii Krzysztofa Pastora, Korsarza Legrisa/Petipy oraz kolejne wystawienia tegorocznej premiery Exodus / Bieguni-Harnasie dwóch choreografek, Anny Hop oraz Izadory Weiss.

Już 25 października, w Światowym Dniu Opery, uruchomiona zostanie sprzedaż biletów na spektakle operowe i baletowe, zaplanowane od stycznia do końca czerwca 2022 roku. W tym dniu widzowie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej będą mogli dokonać zakupu biletów na spektakle drugiej części sezonu z 30% zniżką. Uwaga: biletów promocyjnych nie można rezerwować.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne