EN

14.12.2022, 08:55 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Soho czyta gdzie indziej - dla dorosłych i dla dzieci

Teatr Soho zaprasza na czytanie „Kasandry” Łesi Ukrainki oraz bajek ukraińskich w Łazienkach Warszawskich.

fot. mat. teatru

Kameralne spotkania z literaturą ukraińską „Czytamy gdzie indziej” w interpretacjach aktorów scen warszawskich.

18 grudnia to ostatnia szansa na kameralne spotkanie z literaturą ukraińską i aktorami scen warszawskich w ramach 11. Edycji projektu „Czytamy gdzie indziej”. Tegoroczne wydarzenia sąw całości dedykowane kulturze ukraińskiej. Teatr Soho zaprasza dorosłych na czytanie „Kasandry” Łesi Ukrainki oraz dzieci do wysłuchania tradycyjnych bajek ukraińskich w wykonaniu Vlady Muravets, piosenkarki i aktorki. Znakiem rozpoznawczym spotkań jest ich kameralna atmosfera, nieoczywiste miejsca i nieformalny charakter. Goście spotykają się z aktorami w niedostępnych na codzień przestrzeniach, bez formalnego podziału na scenę i widownię, a aktorzy są dosłownie „na wyciągnięcie ręki”.„Kasandra” Łesi Ukrainki w wykonaniu aktorów scen warszawskich.

Czytanie dramatu „Kasandra” Łesi Ukrainki odbędzie się w Pałacu Myśliwieckim w Łazienkach Królewskich. Dramat zinterpretują Wiktoria Gorodeckaja, Natalia Sikora, Faustyna Kazimierska, Malwina Laska, Andrzej Mastalerz oraz Krzysztof Ogłoza. Tekst „Kasandry” napisany przez Łesię Ukrainkę w 1907 roku dotyczy wojny trojańskiej, a dziś staje się uniwersalną opowieścią, którą nie sposób czytać inaczej, niż w odniesieniu do wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Tradycyjne bajki ukraińskie dla dzieci

Pierwszy raz w tym roku do udziału w wydarzeniu zaproszeni są również najmłodsi z Polskii Ukrainy. Tradycyjne bajki ukraińskie przeczyta Vlada Muravets, znana piosenkarka i aktorka. Ponadto Vlada przygotowała też animacje i elementy muzyczne na spotkania z dziećmi. Czytania odbędą się w Starej Kordegardzie.Wydarzenia są bezpłatne. Organizatorzy zapraszają do wcześniejszych zapisów. Ze względu na zabytkowe miejsca Łazienek Królewskich ilość miejsc jest ograniczona.

Program

18 grudnia

Czytanie „Kasandry” Łesi Ukrainki

Pałac Myśliwiecki, Łazienki Królewskie, godz: 14.00-15.00 

Aktorzy: Wiktoria Gorodeckaja, Natalia Sikora, Faustyna Kazimierska, Malwina Laska, Andrzej Mastalerz, Krzysztof Ogłoza.

Adaptacja: Igor Gorzkowski

Spotkania z Vladą Muravets i tradycyjnymi bajkami ukraińskimi

Stara Kordegarda w Łazienkach Królewskich

Spotkania zaczynają się o 11.30, 13.30, 15.30

Program wydarzenia znajdziecie:

FB @czytamygdzieindziej

Zapraszamy do rezerwacji:

Zapisy: [email protected]

Wstęp wolny!

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne