EN

9.12.2021, 12:08 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Rampa na nowo. Nowa dyrekcja i prapremiera w reżyserii Michała Walczaka

Teatr Rampa inauguruje turnus zimowy w pierwszym na świecie hotelu muzycznym – premiera już 19 grudnia na dużej scenie. „GRAND MUSICAL HOTEL” wyreżyserował Michał Walczak na podstawie własnego tekstu. Premiera inauguruje nową dyrekcję Teatru Rampa. Na scenie wystąpi cały zespół aktorski.

fot. mat. teatru

Inne aktualności

„GRAND MUSICAL HOTEL” to widowisko dla wszystkich zmęczonych pandemią, inflacją i przedświątecznymi zakupami, porywające w szaloną podróż do egzotycznej krainy luksusu i odprężenia, z dala od codziennych stresów i trosk.Na takie wczasy – upragniony tydzień metamorfozy – wybierają się bohaterowie spektaklu, tyle, że przez nieoczekiwane turbulencje na pokładzie samolotu linii Rampa Airlines lądują awaryjnie na tajemniczej wyspie. Błąkający się we mgle polscy turyści zostają wzięci za nielegalnych imigrantów i uciekają przed wojskiem, dzikimi zwierzętami i przed sobą. W poszukiwaniu azylu trafiają do zagadkowego pałacu położonego wśród bloków. Wyremontowany przez ekscentrycznego milionera GRAND MUSICAL HOTEL to ostatni na świecie azyl-odskocznia od polityki, problemów rodzinnych, zawodowych i finansowych. Utopijny kombinat uzdrowiska, kasyna i spa, ze sztuczną plażą, wodospadem i dżunglą oferuje Teneryfę, Majorkę i Hawaje w jednym – bez konieczności opuszczania miasta. Retrofuturystyczny kurort obsługiwany jest przez speców od karnawału, którzy tworzą musicalowe show. Tylko czy to wszystko wystarczy by uciec od lęków, frustracji oraz nowych mutacji wirusa? Co będzie z Polakami? Jaka jest rola rozrywki w rozmowie o współczesnym świecie? Gdzie szukać wytchnienia i relaksu? 

Reżyser Michał Walczak - nowy dyrektor Rampy zaprasza na Targówek: 

Nasz Teatr to osobliwy, położony między blokami, gmach dysponujący czterema scenami, które dają szansę na kreowanie wielonurtowego centrum warszawskiej popkultury. Chciałbym, aby Rampa w nowej odsłonie tworzyła na Targówku wyspę oddechu, namysłu i zabawy 
w zestresowanym świecie. Wyspę wyobraźni, gdzie zyskamy trochę dystansu. Na takim właśnie gruncie otwieramy „GRAND MUSICAL HOTEL” – bądźcie naszymi gośćmi! 


Muzykę do spektaklu skomponowała Marta Zalewska, scenografię i kostiumy zaprojektowała Joanna Walisiak, autorem choreografii jest Krystian Łysoń. Za światło odpowiada Maciej Kaszyński, video – Piotr Pawlus, produkcję – Katarzyna Szybińska. W realizacji spektaklu uczestniczyły też: Marta Parzychowska (asystentka reżysera), Anna Krysiak (asystentka scenografki) i Katarzyna Koziorz (asystentka choreografa).

Na scenie zobaczymy aktorki i aktorów Teatru Rampa: Kamilę Borutę, Michalinę Dąbrowską, Magdalenę Cwen-Hanuszkiewicz, Małgorzatę Dudę-Kozere, Agnieszkę Fajlhauer, Katarzynę Kozak, Dominikę Łakomską, Brygidę Turowską, Leszka Abrahamowicza, Piotra Furmana, Macieja Gąsiorka, Roberta Kowalskiego, Konrada Marszałka, Juliana Mere, Andrzeja Niemirskiego, Roberta Tonderę, Daniela Zawadzkiego oraz gościnnie – Marię Bijak, Karolinę Gwóźdź, Katarzynę Koziorz, Jowitę Kropiewnicką, Agatę Łabno, Krzysztofa Cybulskiego, Marcina Januszkiewicza, Michała Meyera, Pawła Mielewczyka.

Zespół muzyczny tworzą: Marta Zalewska (kierownictwo muzyczne, gitara basowa, bass synth, skrzypce), Krzysztof Zagajewski (gitara elektryczna), Maciej Chwała (instrumenty klawiszowe) oraz Michał Piotrowski (perkusja). Za przygotowanie wokalne odpowiadają Marek Lipski i Andrzej Borzym. 

Bilety są dostępne na stronie Teatru: www.bilety.teatr-rampa.pl

Scenariusz i reżyseria Michał Walczak 
Muzyka Marta Zalewska 
Scenografia i kostiumy Joanna Walisiak 
Choreografia Krystian Daniel Łysoń 
Video Piotr Pawlus 

Światło Maciej Kaszyński 
Produkcja Katarzyna Szybińska 
Asystentka reżysera Marta Parzychowska 

Asystentka scenografki Anna Krysiak 
Asystentka choreografa Katarzyna Koziorz 

Przygotowanie wokalne Marek Lipski, Andrzej Borzym 

Obsada: 

Kapitan Kiermaszewski – Robert Kowalski

Dr Sandra Chandra – Kamila Boruta/Agnieszka Fajlhauer

Darek Detoks – Krzysztof Cybulski/Paweł Mielewczyk

Grażyna Depryńska-Styks – Dominika Łakomska/Brygida Turowska

Wróżka Miranda – Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz

Popelina – Małgorzata Duda-Kozera/Katarzyna Kozak

Cocomo – Maciej Gąsiorek/Julian Mere

Ojciec Pandemiusz – Robert Tondera/Piotr Furman

Siostra Influenza – Michalina Dąbrowska/Karolina Gwóźdź

Strażnik Border – Konrad Marszałek/Daniel Zawadzki

Deprotraperka Patolcia – Agata Łabno/Jowita Kropiewnicka

Lex Developer – Leszek Abrahamowicz/Andrzej Niemirski

Przebranżawiacz Reset – Michał Meyer/Marcin Januszkiewicz

Bojka Dopamina – Katarzyna Koziorz/Maria Bijak

Zespół muzyczny: Marta Zalewska – kierownictwo muzyczne, gitara basowa, bass synth, skrzypce Krzysztof Zagajewski – gitara elektryczna Maciej Chwała – instrumenty klawiszowe Michał Piotrowski – perkusja

GRAND MUSICAL HOTEL

prapremiera 19 grudnia 2021, godz. 19:00, Teatr Rampa, Scena Duża

Spektakle: 21, 28, 29, 31 grudnia 2021
2, 19, 20, 21, 22, 23 stycznia 2022

Źródło:

Materiał nadesłany