EN
25.02.2022, 17:24 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Powszechny: planujemy pomoc w Polsce dla uciekinierów z Ukrainy

We współpracy z Urzędem Miasta, innymi warszawskimi organizacjami kultury oraz organizacjami humanitarnymi planujemy pomoc w Polsce dla uciekinierów z Ukrainy - powiedział PAP rzecznik prasowy teatru Mateusz Węgrzyn. Przekazujemy także gesty wsparcia i solidarności - dodał.

fot. mat. Amnesty International

- Wszyscy jesteśmy zaskoczeni skalą działań wojennych i przerażeni z powodu tragedii, która dzieje się na naszych oczach. Teatr Powszechny w Warszawie stara się na bieżąco informować o sytuacji w Ukrainie oraz o rodzajach pomocy, jakiej wszyscy możemy udzielać. Przekazujemy także gesty wsparcia i solidarności, aktorzy po spektaklach wychodzą do ukłonów z ukraińskimi flagami - powiedział Węgrzyn.

Przekazał, że w etatowym zespole aktorskim Teatru Powszechnego jest Oksana Czerkaszyna, aktorka pochodząca z Charkowa. - Od lat współpracujemy także z Artemem Manuilovem, który gra w naszych dwóch spektaklach, a który zaledwie tydzień temu zdążył sprowadzić do Polski swoje dzieci i żonę. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie i udzielamy im wsparcia w miarę swoich możliwości - zaznaczył rzecznik prasowy teatru.

Poinformował, że Teatr Powszechny "we współpracy z Urzędem Miasta, innymi warszawskimi organizacjami kultury oraz organizacjami humanitarnymi planujemy także pomoc w Polsce dla uciekinierów z Ukrainy".

- Bezcenną wiedzą w tej kwestii dzielą się z nami artyści białoruscy tworzący spektakl „Nastia” – oni sami niedawno z powodu represji reżimu Alaksandra Łukaszenki musieli opuścić swój kraj - wskazał.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne